Viis noort sisserändajat mängisid Edela-Saksamaa Rastatti linna barokkpalee pargis siiliga jalgpalli, mille tõttu loomake suri saadud vigastustesse.
Karlsruhe siilipäästeühingu juhi Anja Starcki sõnul on tal kaitsetu loomakesega juhtunu pärast raske oma tundeid kontrollida, vahendab uudisteportaal Remix.
"Ma olen tõeliselt endast väljas," rääkis ta ajakirjanikele.
Siilijalgpall leidis aset möödunud nädala esmaspäeval kui üks ema jalutas õhtul poole kümne ajal oma väikese lapse ja koertega pargis ning nägi, kuidas viis sisserändajat tagusid muruplatsil siili jalgadega.
Laps hakkas siilivägivalda nähes nutma ja noor ema otsustas migrandid korrale kutsuda, mille peale need ta välja naersid.
"Nad naersid mu üle. … Mu poeg nuttis nii siiliga juhtunu pärast kui ka hirmust. … Ma käskisin oma koertel haavatud siili kõrvale lamama heita," kirjutas noor naine oma Facebooki seinal.
Siilid on saksamaal armastatud loomakesed ja need on föderaalse looduskaitse all.
Kui noor naine oli palunud oma pojal koju joosta ja isale rääkida, mis on juhtunud, hakkasid migrandid naist piirama ning tema suhtes ähvardavalt käituma.
Vaatamata otsesele ohule, naisterahvas sündmuskohalt ei lahkunud.
"Ma ei saanud lihtsalt ära minna. Nad oleksid siili piinamisega jätkanud. Nad seisid minu ümber poolkaares ja rääkisid mulle arusaamatus keeles. Ma olin kindel, et minuga juhtub midagi hirmsamat," jätkas ta sotsiaalvõrgus sündmuse kirjeldamist.
Seejärel karjus ta noorte sisserändajate peale, et ta kutsub politsei ning need jooksid minema. Peale migrantide põgenemist viis naine haavatud siili Bischweieri siilipäästejaoskonda.
Starcki, kes siili loomakliinikus vastu võttis, sõnul jooksis looma suust verd. Ta manustas siilile tolle kannatuste leevendamiseks valuvaigisteid ja põletikuvastaseid ravimeid.
Esimese öö elas siil küll üle, kuid järgmisel õhtul tema tervis halvenes sisemiste vigastuste tõttu niivõrd, et järgmisel hommikul otsustas Starck looma magama panna.
"Me tegime tema päästmiseks kõik," rääkis siilikliiniku juht.
Siili piinamise suhtes algatas Offenburgi politsei uurimise.
Starcki sõnul ei olnud see esimene kord kui midagi sarnast on juhtunud. "Seda ei juhtu küll tihti, kuid aeg-ajalt tuleb selliseid asju ette," rääkis ta.
Samuti pole see ka esimene kord, kui sisserändajad on siiliga jalgpalli mänginud. 2014. aastal tagus siili surnuks Augsburgis elav Türgi päritolu sisserändaja.
Siilid on Saksamaal looduskaitse all, nad on looduslike elupaikade oluline osa ja äärmiselt ohustatud liik.
Toimetas Karol Kallas