Ühendkuningriik otsustas anda Ukrainale koos oma Challenger 2 lahingutankidega neile sobivaid mürske, mille üheks osaks vaesestatud uraan. Venemaa lubas sellele samaväärselt vastata.
Kuna uraan on äärmiselt tihe materjal, siis sellest valmistatud otsa ja/või südamikuga mürsud on eriti tõhusad vaenlaste soomustehnika vastu, vahendab Breitbart.
Ühendkuningriik eraldab Ukrainale 18 Challenger 2 tanki (eskadroni; squadron).
Venemaa teatas uraanimürskude uudise peale, et kuna lääs annab Ukrainale tuumaosadega lahingumoona, siis ei jää Venemaal muud üle kui vastata samaga.
Vaesestatud uraaniga müske kasutavad peamiselt Ameerika Ühendriigid ja Ühendkuningriik ning mõlema sõnul need mingit radiatsiooniohtu ei kujuta.
Ameerika Ühendriikide M1 Abramsi tankidel on isegi soomuses kasutatud vaesestatud uraani, sest uraani omadused teevad sellest ka hea kaitsematerjali.
Samas teised riigid leiavad, et NATO vaesestatud uraaniga mürskude kasutamine on ohtlik ja väidavad, et näiteks 1990. aastate Kosovo ning Serbia sõdades põhjustasid need sõjaväelastele tõsiseid radiatsioonivigastusi. Kui sõjaväelaste uraanimürskude kasutamise käigus tekkinud vigastusi uurisid NATO riigid ise, siis selle, mida need tegid vastaspoolega, vastu pole keegi huvi tundnud.
Toimetas Karol Kallas