Nn LGBT õiguste läbisurumine ÜRO ja teiste rahvusvaheliste organisatsioonide kaudu on muutunud üha intensiivsemaks. Väidetavaid homoõigusi püütakse avara tõlgenduse teel tuletada inimõiguslepingutest, mis ühtegi sellist õigust ei maini.

Aafrika riigid nõuavad, et ÜRO peataks hakatuseks äsja ametisse määratud seksuaalse orientatsiooni ja sooidentiteedi eksperdi volitused ning loobuks seejärel täielikult antud ametipostist.

Nimelt nimetas ÜRO Inimõiguste Nõukogu septembri lõpus Tai rahvusvahelise õiguse professori Vitit Muntarbhorni uurima LGBT-inimeste tagakiusamist ja nende vastu suunatud vägivalda.

Nagu rõhutas Aafrika riikide nimel kõnelenud Botswana saadik Charles Ntwaagae, ei liigitu antud teema inimõiguste alla, vahendab YLE.fi.

Inimõiguste Nõukogu ei peaks uurima “seksuaalset orientatsiooni ega sooidentiteeti,” ütles Ntwaagae. “Neid kahte asja ei tohiks liigitada rahvusvaheliste inimõiguste mõõdikuteks.”

Aafrika rahvad on “häiritud” katse pärast sekkuda nende siseasjadesse, rõhutas saadik.

ÜRO 54 Aafrika liikmesriiki nõuavad kirjalikult uue eksperdi ametikoha seaduslikkuse vaagimist.

Ligi 40 protsendis ÜRO liikmesriikidest on homoseksuaalsus jätkuvalt kuritegu. 33 Aafrika riigis on homoseksuaalsed suhted seadusega keelatud.

Aafriklaste resolutsiooni üle hääletatakse ÜRO-s ilmselt homme.