ETV saatejuht Aarne Rannamäe. Foto: Eero Vabamägi, Postimees/Scanpix

Eesti Televisiooni saatejuhi Aarne Rannamäe sõnul ei ole Eestiski asjad palju teistmoodi kui Poolas, kus võimule tulnud erakonnale heidetakse ette katseid riigimeedia oma kontrolli alla võtta.

“Ma arvan, et me ei tea veel, mis Poolas juhtuma hakkab. Mina hoiduksin samuti mustvalgetest hinnangutest,” ütles Rannamäe Eesti Päevalehele antud intervjuus. “Poliitikud armastavad avalik-õiguslikku meediat igal pool natuke suunata. Ja kui pannaksegi oma partei poiss juhtima, aga toimetuse vabadus on alles, tõusevad toimetused tagajalgadele ja see ei lähe läbi ning lahti ei ole midagi.”

EPL-i küsimusele “Aga hirmutav on ju mõttelaad ja katse jõuliselt sekkuda?” (mõeldud Poola valitsuserakonna Õigus ja Õiglus soovi korraldada ümber avalik-õiguslik meedia juhtimine – toim) vastas Rannamäe järgmist:

“Mis on meil Eestiski palju teistmoodi? Meilgi on rahvusringhäälingu nõukogu, kus pooled on poliitikud ja pooled n-ö spetsialistid, kellest suurem osa on nii või teisiti samuti poliitikaga seotud. Ka meil üritati mõned aastad tagasi mingisugust telefoniõigust kasutada. Neid juhtumeid pole olnud mitte üks ega kaks… Aga fakt on see, et need katsed on põrganud vastu toimetuse tahet ega ole läbi läinud.”

Loe intervjuud Aarne Rannamäega siit.