Tony Tinderholt. Foto: Facebook

Vabariiklane Tony Tinderholt on võetud osariigi julgeolekuameti kaitse alla pärast seda, kui Texases abordi kriminaliseerimise eelnõu esitanud rahvaesindaja on saanud tapmisähvardusi.

"Esindaja Tinderholtile ja tema perele on tehtud mitmeid tapmisähvardusi, mistõttu on tema pere võetud Texase julgeolekuameti (Texas Department of Public Safety, DPS) kaitse alla," vahendab vabariiklase esmaspäevast pressiteadet The Texas Tribune.

"Ähvarduste üksikasju ei ole käimasoleva uurimise tõttu võimalik arutada," kirjutas pressiesindaja.

Tinderholt esitas 11. jaanuaril eelnõu 948 (Abolition of Abortion in Texas Act), mille alusel saaks nii abordi pakkujaid kui abordi teinud naisi süüdistada mõrvas.

Pressiesindaja sõnutsi on Tinderholti abistanud ka kodulinna Arlingtoni politseijaoskond ja Tarrani maakonna šerifi büroo, kes on pressiesindaja sõnutsi "teinud uskumatult head tööd sellel kogu pere jaoks stressirohkel ajal."

Tinderholti sõnutsi tuleb naistel mõista oma vastutust ning saada aru, et nende tegudel on tagajärjed.

"Praegu on see nii lihtne," ütleb Tinderholt. "Praegu nad ei tähtsusta seda, sest neil on alati see tagavaravariant et "oh, ma saan ju lihtsalt abordi teha." Ja me kõik teame, et kaks [seksuaalvahekorda astumise suhtes] nõustunud täiskasvanut ei mõtle alati asju mõistlikult läbi. Kuid kaks nõustunud täiskasvanut peavad samuti arvestama oma seksuaalsuhte tagajärgedega, milleks on laps."

24. rasedusnädalal emaihus tapetud beebi. Foto: Center for Bioethical Reform