Foto: Twitteri kuvatõmmis

Kuna EKRE noorte loodud mälestusselts "Ungern Khaan" loobub oma 45 000 euro suurusest katuserahast, suunatakse EKRE fraktsiooni ettepanekul suurem osa ülejäänust abordivastasele liikumisele MTÜ Elu Marss. See vihastas aga välja Postimehe ajakirjaniku Kerttu Kirjaneni, kes soovitas asjaosalistel täiesti siiralt pe*** sõita, selle asemel, et "oma pa**a kuulutada".

EKRE fraktsioon esitas kolmapäeval rahanduskomisjonile regionaalsete investeeringute nimekirja muudatusettepanekud, vahendab Postimees.

Selle kohaselt võidab MTÜ Elu Marss mälestusseltsi rahast loobumisest lisaks senisele 141 000 eurole veel 30 000 eurot.

Selline täiendav raha eraldamine vihastas aga välja Postimehe ajakirjaniku Kerttu Kirjaneni, kes soovitas asjaosalistel täiesti siiralt pe*** sõita.

"Täiesti siiralt, sõitke pe***. Ma ei taha elada siin riigis," säutsus Kerttu Twitteris. "Samal ajal kui on organisatsioone, kes tõesti vajavad raha, siis me anname selle FAKING ABORDIVASTASTELE, et nad saaks oma paska KUULUTADA? Peatage maailm, ma tahan maha astuda.

Helme: katuseraha jagamine abordivastastele on väga hea ja ilus asi

"Elu Marsi toetuse ettepanek on EKRE fraktsiooni ettepanek. Väga hea ja ilus asi," kirjutas aga EKRE esimees ja rahandusminister Martin Helme sotsiaalmeedias. "Meil on täielik õigus toetada eelarve kaudu tegemisi ja ettevõtmisi, mis on kooskõlas meie maailmavaate, väärtuste ja valijate ootustega. Kui vasakpoolsed ja vikerkaarevärvilised saavad seda teha, miks ei võiks üks konservatiivne erakond seda teha? Vastust muidugi teame. Eks ikka sellepärast, et vasakpoolsed lähtuvad oma kuldreeglist: meile on kõik lubatud, teistele mitte midagi."

"Mulle pakub muidugi suurt rahuldust see raevuspasmides väänlemine, mida näen vasakpoolsete hulgas, kui nad on sunnitud mokaotsast mekkima sama rohtu, mida nad aastaid teistele on kogu aeg suurtes kogustes kõrist alla surunud. Kuidas meeldib?" küsib Helme.