Foto: Wikimedia Commons

30. novembril oli viimane päev, mil riigikogu fraktsioonid said oma parema äranägemise järgi lisada riigieelarvesse nn katuserahasid kogusummas 6,75 miljonit eurot. Koalitsioonierakonnad esitasid tänavu ühise nimekirja, milles kõige suurema toetuse sai abordivastane MTÜ Elu Marss summas 141000 eurot.

MTÜ Elu Marss esimene nähtav tegevus leidis aset tänavu augustis, mil ühing korraldas abordivastase meeleavalduse.

"Ootame kohale kõiki, kes peavad elu pühaks ja kellele lähevad korda kõik elud, ka sündimata elud ning kes hoolivad Eesti tulevikust," ütlesid korraldajad Facebookis.

MTÜ Elu Marss juht Lydia Hõbesalu ütles toona ERR-ile, et eesmärk on teadvustada, et iga laps on väärtuslik. "Et loode emaihus ei ole mitte üks rakuke, vaid see on juba isiksus, kellesse on kodeeritud elu ja kogu tema saatus," ütles Hõbesalu.

Marsist võtsid osa EKRE esimees, rahandusminister Martin Helme ja aseesimees, toonane siseminister Mart Helme.

Hõbesalu sõnul ei olnud aga tegemist EKRE ürtiusega. "Isegi meie projekti juht ei ole EKRE liige, aga EKRE lihtsalt oli ainus erakond, kes pani oma õla alla," lausus ta toona.

Vooglaid: marsi eesmärk pole konkreetne

Üheks esinejaks kutsutud Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks juhatuse esimees Varro Vooglaid kirjutas sotsiaalmeedias, et kuna marsi eesmärk pole konkreetne, otsustas ta mitte esineda.

Tema sõnul tuleks marsil nõuda abortide riikliku rahastamise lõpetamist. Mitmel pool maailmas korraldatavate abordivastaste marsside keskne sõnum on, et sündimata lapsi ei tohi tahtlikult tappa.

Toimetas Martin Vaher