Näide "naiste marsi" kultuurilisest tasemest. Foto: Mark Ralston, AFP/Scanpix

Rahvusringhäälingu uudistesaade "Aktuaalne kaamera" näitas taas oma ideoloogilist kallutatust, tõstes esile laupäeval Washingtonis nn naiste marsi nime all toimunud Trumpi-vastase vasakpoolsete meeleavalduse, aga vaikides maha vaid päev varem samas kohas aset leidnud konservatiivse elumarsi, osutab Varro Vooglaid oma kommentaaris.

"Aktuaalne kaamera" (AK) tõi laupäeva õhtul vaatajate ette loo sellest, kuidas samal päeval avaldasid Washingtonis ja teistes USA linnades väidetavalt sajad tuhanded naised president Donald Trumpi vastu meelt.

"Peale Trumpi tagasiastumise nõudsid naised ka paremat esindatust juhtivatel poliitilistel ametikohtadel ning kutsusid sookaaslasi üles valimistel naiskandidaatide poolt hääletama," toonitas AK.

Mainimata jäeti see, et nn naiste marsi näol on tegemist väga vulgaarse ja poliittehnoloogiliselt orkestreeritud vasakpoolse üritusega, mis koondab mitte ainult radikaalsete feministide, vaid ka n-ö abordiõiguslaste ja kõikvõimalike seksuaalidentiteedi hälvete (LGBT+) propageerijate nõudmisi.

Näide "naiste marsi" kultuurilisest tasemest. Foto: Breitbart.com

Tähelepanuväärselt ei pööranud AK aga vähimatki tähelepanu vaid päev varem ehk reedel juba 45. korda Washingtonis toimunud ja Eesti meediaväljal vaid Objektiivis kajastust leidnud elupooldajate hiigelmastaabiga meeleavaldusele, mis kannab nime March for Life ehk elumarss.

Hinnanguliselt enam kui saja tuhande inimese osalusel lugupidavas vaimus toimunud elumarsil viibinute poole pöördus Valgest Majast telesilla kaudu ka president Trump, tänades kõiki, kes seisavad selle eest, et Ameerika Ühendriikides taastataks austus ka veel sündimata laste elu vastu.

Näide elumarsil esile tõstatud sõnumitest. Kes seisab tegelikult naiste õiguste ja väärikuse kaitsel, kas elu- või abordipooldajad? Foto: LifeSiteNews.com

Niisiis võimendas AK kohalikus inforuumis radikaal-feministliku vasakpoolse sõnumiga ja Trumpi vastu suunatud meeleavaldust, ent ei maininud poole sõnagagi sündimata laste eluõiguse eest seisva konservatiivse sõnumiga ja Trumpi toetavat, samuti hiiglasliku mastaabiga manifestatsiooni.

Kindlasti leiaks AK juhid sellise valikulise uudiskajastuse õigustamiseks rohkelt põhjendusi. Aga lähenedes küsimusele ausameelselt ja erapooletult, on ilmne, et niisugust tegevust ei saa ühitada rahvusringhäälingu seaduses sätestatud nõudega, mille kohaselt peavad ERR-i uudistesaated olema mitmekülgsed ning teemakäsitlustes tasakaalustatud.

Paraku pole selles juba ammu midagi üllatavat, et ERR rikub järjepidevalt oma tegevuse aluseks olevat seadust ning tegutseb mitte ühiskonna erapooletu teavitaja, vaid ideoloogilise manipulaatori ja riikliku propagandateenistusena. Ometi tuleb probleemile ikka ja jälle tähelepanu juhtida, et keegi ei saaks öelda, nagu oleks niisugusel tegevusel ühiskonna vaikiv heakskiit.

Kaks marssi. Kaks erinevat maailma

Trump pöördumises elumarsil osalenutele: abort on vale, olukord peab muutuma!

Kolumn: "Naiste farss"

Trump noomis "peavoolu" mastaapse elupooldava marsi ignoreerimise eest