Ameerika Ühendriikide president Donald Trump pöördumas otseülekande teel Washington, DC-s toimunud elumarsil osalenute poole. Foto: Ron Sachs, CNP/Scanpix

Ameerika Ühendriikide president Donald Trump pöördus reedel Valgest Majast videosilla kaudu Washingtonis toimunud elumarsil osalenute poole, toonitades et tema administratsiooni eesmärgiks on kaitsta inimelu pühadust.

Ükski president ei ole varem videosilla teel igal aastal sündimata laste eluõiguse kaitseks korraldatava elumarsi (March for Life) osalejate poole pöördunud. Eelmisel aastal astus marsil sõnavõtuga üles riigi asepresident Mike Pence.

"Minu administratsioon kaitseb alati iseseisvusdeklaratsioonis kõige esimesena mainitud õigust, milleks on õigus elule," ütles Trump sadadele tuhandetele marsile kogunenud elukaitsjatele, kes vastasid aplausiga.

Sel aastal toimus USA-s elumarss 45. korda ning korraldajate sõnul on see suurim inimõiguste rikkumiste vastu suunatud meeleavaldus kogu maailmas. Marsi teemaks oli "armastus päästab elusid".

Marssi on korraldatud alates sündimata laste tapmise seadustamisest USA ülemkohtu poolt 22. jaanuaril 1973.

Sellest ajast saati on USA-s abordi teel tapetud rohkem kui 60 miljonit last.

Elumarss lähtub eesmärgist taastada Ameerika Ühendriikides olukord, kus sündimata laste õigus elule on kaitstud kõigi teiste inimeste eluõigusega samaväärselt.

"Nagu te kõik teate, on Roe vs Wade'i kaasuses langetatud kohtuotsuse tagajärjeks maailma ühed kõige lõdvemad abordiseadused," rääkis Trump kuulajaskonnale.

Ameerika Ühendriigid on "koos Hiina, Põhja-Korea ja teistega üks vaid seitsmest riigist maailmas, kus lubatakse valikaborti teha kuni raseduse kõige hilisema faasini välja," märkis ta.

"See on vale, see peab muutuma!"

Trump kiitis oma pöördumises elupooldajate liikumist, tõi välja oma administratsiooni elupooldavad sammud ning osutas ka lootuse märkidele.

"Ameeriklased on üha enam elupooldavalt meelestatud, me näeme seda kogu aeg. Tõtt-öelda pooldab seda, et valikabort peaks olema seaduslik kogu raseduse vältel, üksnes 12 protsenti ameeriklastest."

"Ameerika Ühendriigid on koos Hiina, Põhja-Korea ja teistega üks vaid seitsmest riigist maailmas, kus lubatakse valikaborti teha kuni raseduse kõige hilisema faasini välja. See on vale, see peab muutuma!"

"Elumarss on armastusest sündinud liikumine. Te armastate oma perekondi ja te armastate oma ligimesi – te armastate oma rahvast," rõhutas Trump.

"Ja te armastate iga last, olgu ta juba sündinud või veel sündimata, kuna te usute, et inimelu on püha ja et iga laps on Jumala hindamatu kingitus."

"Me teame, et elu on kõige suurem ime, me näeme seda iga uue ema silmist," lisas president, kel on endal kolmest abielust viis last.

President Trump tänas kõiki marsile tulnud inimesi ning kiitis neid selle töö eest, mida nad teevad suure südame ja pühendumisega ning väsimatu järjepidevusega.

"Tänu teile on kümned tuhanded inimesed saanud üldse sündida ja teostada neile Jumalast antud potentsiaali."

Ülevaadet president Trumpi administratsiooni elupooldavatest sammudest saab lugeda portaalist LifeSiteNews.com.

Muu hulgas on Trumpi otsusega peatatud USA rahastus abortidele mujal maailmas ning ametisse on määratud elupooldavate veendumustega ülemkohtu kohtunik Neil Gorsuch.

Samuti on Trump allkirjastanud seaduse, millega anti osariikidele vaba voli lõpetada maailma suurima aborditegijana tuntud organisatsiooni Planned Parenthood rahastamine.

President Trumpi pöördumisega saab terviklikul kujul tutvuda kas ülaltoodud video vahendusel või lugedes pöördumise originaalteksti. Alltoodud videost saab aga ülevaate, kui suured rahvahulgad kogunesid elumarsile sündimata laste eluõiguse eest seisma.

2018 March for Life Timelapse

Wow! Check out this awesome timelapse of the entire 2018 March for Life!

Posted by Students for Life of America on Reede, 19. jaanuar 2018