Alain Finkielkraut Foto: Scnpix

Prantsusmaa tuntud filosoof Alain Finkielkraut arvab, et juunis toimuvatel parlamendivalimistel võib tänu moslemitele saada peaministriks vasakäärmuslasest Jean-Luc Mélenchon. 

Äärmuslikku pahem- ja rohepoliitikat esindava partei La France Insoumise (Prantsusmaa ei kummarda millegi ees) esindaja Mélenchon loodab, et moslemite toetus aitab tal juunis toimuvatel parlamendivalimistel kukutada hiljuti taas presidendiks saanud Emmanuel Macroni parlamendienamus. Sellise arvamusega esines Finkielkraut telekanalile Europe 1 antud intervjuus, mida vahendab ReMix.  

Intervjuus leidis filosoof, et tänane Prantsusmaa "pihustub" ja "suured riigi piirkonnad on allutatud kas islamismi või kuritegevuse poolt".

"Aeg-ajalt need kaks on omavahel seotud," leiab Finkielkraut ja ta süüdistas  Mélenchoni, et see toetab islamistlikku ideoloogiat, "sealhulgas antisemitismi". 

Finkielkrauti sõnul kasutab Mélenchon võimule saamiseks ära Prantsusmaa valijaskonnas toimuvaid tohutuid rahvastikumuutuseid, milles annavad üha enam prantslaste asemel tooni aafriklased ja Lähis-Ida päritolu inimesed. 

"Jean-Luc Mélenchon panustab Suurele Asendamisele, et saada võimule," rääkis filosoof intervjuus. 

Jaanuaris esines Finkielkraut avaldusega, et Suur Asendamine, kus eurooplased asendatatakse aafriklaste, aasialaste ja lähisidalastega, on täheldatav üle Euroopa. 

"Tegemist on ühiskonna lõhestamisega ja see on risk ning Euroopas toimuvad rahvastikumuutused on äärmiselt silmatorkavad. Paljudes piirkondades ja linnades muutuvad inimesed, kes seal on ajalooliselt elanud, vähemuseks," rääkis Finkielkraut jaanuaris.

Finkielkraut, kes on rahvuselt juut, on üks Prantsusmaa tuntumaid intellektuaale ja üks neljakümnest 400- aastase ajalooga Académie Française eluaegsest liikmest. Académie Française'i ülesandeks on prantsuse keele ja kultuuri turvamine.

Arvamusküsitlused näitavad, et moslemid toetavad Mélenchon. Kuigi presidendivalimiste teises voorus hääletas 85 protsenti moslemitest Macroni poolt, siis esimeses voorus hääletasid nad tugevate moslemikogukonna sidemetega Mélenchoni poolt. 

Mélenchon on astunud liitu teiste äärmusvasakpoolsete parteidega, et saavutada juunis toimuvatel valimistel parlamendis enamus.

Kõnealune koalitsioon lubab filosoofi sõnul külmutada hinnad, riigistada pangad ja tõsta töötajate palku. "Kuid sellise äärmusluse juures teeb üks asi eriti muret. La France Insoumise radikaliseerumine toimub vormis, et see alistub islamismile." Finkielskrauti sõnul on tegemist "tingimusteta alistumisega". 

Finkielkraut tuletas ka meelde, et Mélenchon ütles kunagi: "Ma ei karda seda tunnistada, et see, mida te siinsetes [moslemite] naabruskondades näete, on uus Prantsusmaa."

Toimetas Karol Kallas