Alexander Gauland tunnetab Ida- ja Kesk-Euroopas tervet identiteeti. Foto: Olaf Kosinsky/Skillshare.eu

Erakonna Alternatiiv Saksamaale (AfD) liidri Alexander Gaulandi hinnangul  tulenevad nii migratsioonikriis kui sellega seonduvad poliitikad Läänes valitsevast enesevihkamisest.

Breitbartile eksklusiivse intervjuu andnud poliitik ja Bundestagi liige pidi hakatuseks vastama ajakirjaniku küsimusele, mida ta arvab Ungari peaministri Viktor Orbáni poolt hiljutises kõnes väljendatud kavatsusest taotleda Ungaris kristlikel alustel põhinevat demokraatiat.

"Ma ei pea end inimeseks, kes võiks arutada Ungari sisepoliitika üle, kuid mis seda kõnet puudutab, siis on tal õigus," vastas Gauland.

"Ta ütleb: "Me ei aktsepteeri seda, et meil tuleks võtta vastu inimesi võõrast kultuurist, ning me ei taha võtta vastu moslemeid. Meie pole piiri avanud, piiri avas [Angela] Merkel. See on nende probleem, mitte meie probleem."

Meil Lääne-Euroopas on probleem enesevihkamisega. See on probleem Saksamaa jaoks – natsionaalsotsialismi tõttu ja kuue miljoni juudi mõrvamise tõttu. Ning ülejäänud Lääne-Euroopale on probleemiks kolonialism, Alžeeria, India, ja kõik need probleemid," ütles ta.

"Ida-Euroopas pole seda probleemi olnud, sest nende identiteeti pole murtud. Neil ei olnud otsest osa Hitleri sõjas, ning seetõttu on Poola ja Slovakkia ja teiste identiteet terve ja hea. Nemad ütlevad: "Meie ei taha neid pagulasi, nad ei ole teretulnud.""

Loe taustaks ka Postimehes avaldatud Bret Stephensi artiklit "Kristluse kaitseks".

Vuihh! Gauland hakkas kõnelema, Merkel marssis minema