Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK) alustab sel nädalal suuremahulist kampaaniat, millega protesteeritakse Tallinna vanalinna lagastamise vastu paljude striptiisiklubidega.

Kampaania raames kogutakse allkirju Tallinna Linnavalitsusele adresseeritud petitsioonile.

1. oktoobril kell 17.30 leiab Viru ja Müürivahe tänavate ristumiskohal (Viru 13) aset ka meeleavaldus vanalinna ainulaadse kultuurikeskkonna väärtustamise poolt.

Eesti kultuuri visiitkaardiks olevas Tallinna vanalinnas pole enam tükk aega saanud rahulikult jalutada ilma, et pea igal sammul kohtaks striptiisiklubide vaateaknaid ja nende pealetükkivat tänavareklaami. Kokku leidub vanalinnas vähemalt 12 striptiisiklubi.

Olukorras, kus mitmed vanalinna striptiisiklubid tegutsevad Tallinna linnalt renditud pindadel, kogub SAPTK allkirju petitsioonile, milles nõutakse Tallinna Linnavalitsuselt viivitamatuid samme rendilepingute ülesütlemiseks ning striptiisi- ja seksiäri peatamiseks Tallinna vanalinnas.

Kampaania käigus saadetakse paljudesse majapidamistesse petitsioonid, mis allkirjastatuna tagasi saadetuna edastatakse SAPTK poolt Tallinna Linnavalitsusele.

1. oktoobril kell 17.30 toimub Viru ja Müürivahe tänava ristumiskohal ka meeleavaldus, millega nõutakse Tallinna vanalinna puhastamist striptiisiklubidest ja kehamüümiskultuurist.

Meeleavaldusel on lubanud sõnavõtuga esineda nii mõnedki Tallinna vanalinna kultuuri- ja hariduselu eestvedajad, teiste seas hinnatud lavastaja ja pikaaegne vanalinna elanik Lembit Peterson, EELK kantsler ja Tallinna Toomkoguduse õpetaja Urmas Viilma, muusik ja mitukümmend aastat vanalinna kultuurielu edendanud Jaak Johanson, Katariina käigus Tallinna ühe kõige hinnatuma kultuurikeskkonna kujundamisel juhtfiguuriks olnud Taivo Niitvägi ning Vanalinna Hariduskolleegiumi juhataja Kersti Nigesen.

Kõik inimesed, kellele Tallinna vanalinna kultuuriline keskkond korda läheb, on väga oodatud meeleavaldusel osalema.

Kommenteerides kampaaniat tõdeb SAPTK Nõukogu esimees Markus Järvi: “Me ei saa olla nõus olukorraga, kus UNESCO maailma kultuuripärandi nimekirja kantud Tallinna vanalinnas, kus asub mitu kooli ja kus käivad igapäevaselt tuhanded lapsed, õilmitseb striptiisiäri. See tegevus alandab meie ainulaadse kultuuripärli loomastunud laaberdamise tallermaaks ning labastab naiste väärikust, alandades nad maksujõulise “kliendi” ihade objektiks.”

“Olukord tundub seda kurioossem, et mitmed striptiisiklubid on eelnevalt olnud seotud organiseeritud kuritegevusega ja nende kohal lasub põhjendatud kahtlus, et mõned neist on seotud prostitutsiooni vahendamisega,” lisab Järvi.

SAPTK juhataja Varro Vooglaid tuletab meelde, et juba eelmise aasta oktoobrikuus kinnitas Tallinna Kesklinna vanem Mihhail Korb Pealtnägijale antud intervjuus, et olukord, kus Tallinna linn rendib ise oma pindasid striptiisiklubidele ja on seega kaudselt nende pidajaks, on selgelt ebaeetiline. “Kui see olukord on ebaeetiline, siis tuleb sellele leida lahendus,” võtab Vooglaid kokku.

Petitsioonile saab allkirja anda internetis aadressil https://saptk.ee/vanalinnpuhtaks.

Kampaania Facebooki leht asub aadressil www.facebook.com/vanalinnpuhtaks.

Kampaaniast on valminud ka tutvustav videolõik:

https://www.youtube.com/watch?v=N4h3OXchDPo

Valik kampaania kajastusi meedias: