Kriitilise rassiteooria koolitus. Foto: YouTube'i ekraanitõmmis

Ameerika Ühendriikide president andis Valge maja halduse ja eelarve ametile käsu selgitada välja ja juurida riigiasutustest välja igasugused kriitilise rassiteooria nähud. 

Kriitilise rassiteooria näol on tegemist progressistliku ja rassistliku õpetusega, mida järgivad Mustad Elud Loevad, Antifa ning teised sarnased vasakäärmuslikud liikumised, vahendab Breitbart.

Nimetatud "teooria" väidab, et Ameerika Ühendriike juhivad valged ülemvõimlased ja kõik valged inimesed on põhimõtteliselt rassistid, olenemata sellest, kas nad seda teadvustavad või mitte.

Valge Maja halduse ja eelarve ameti (White House Office of Management and Budget) juht Russ Vought andis Twitteri kaudu teada, et Trumpi valitsus teeb föderaalsetes riigiasutustes igasugusele mahkerdamisele säherduste teooriatega kiire lõpu.

"Maksumaksja poolt rahastatud ajupesu koolituspäevadel, mis külvavad erimeelsusi ja rassimi, on lõpp. [President Trumpi] juhatusel me anname riigiasutustele juhise lõpetada koheselt igasugused kriitilise rassiteooria koolitused," kirjutas Vought oma märgukirjas.

"Kriitilise rassiteooria liikumise lõhestav, valelik ja alandav propaganda on kõigi ameerikalike väärtuste vastu ning sellel ei tohiks olla föderaalvalitsuses mingit kohta," kirjutatakse märgukirja lõpuosas.

Augustis leidis elavat vastukaja tõsiasi, et suured föderaalagentuurid, nagu Pentagon ja FBI, korraldavad oma töötajatele kriitilise rassiteooria koolitusi. Väidetavalt on riigiasutused sellisele ajupesule kulutanud miljoneid dollareid.

Ülesvõte kriitilise rassiteooria koolituselt. Allikas: YouTUbe

Toimetas Karol Kallas