Elektrita jäänud osa New Yorgist pärast orkaan Sandy laastamistööd 2012. aasta 30. oktoobril. Foto: David Shankbone/Commons.wikimedia.org

Põhja-Koreast kõlavate järjest konkreetsemate tuumasõnumite taustal kirjutab endine Florida esindajatekoja liige Michelle Rehwinkel Vasilinda väljaandes Tallahassee Democrat hiljutisest tippkohtumisest Washingtonis, kus poliitikud, teadlased, sõjaväelased ja teised eksperdid arutasid ettevalmistust vältimatuks ja mastaapseks katastroofiks, millele viidatakse kui Mustale Taevale (ingl. k. Black Sky events).

Black Sky hõlmab olukordi nagu ekstreemsed ilmaolud, ülitugevad maavärinad, küberterrorism, kõrgetes atmosfäärikihtides korraldatud elektromagnetimpulsid (ingl. k. electromagnetic pulse, EMP), sihilik elektromagnethäire ning koordineeritud füüsiline kallaletung, mis "mitmetes piirkondades ja pikemateks ajaperioodideks katkestab ja pöörab peapeale (severely disrupts) meie kriitiliste infrastruktuuride normaalse tegevuse."

Black Sky on ainult aja küsimus, kirjutab üritustel osalenu ning nimetab samuti ära 23. augustil toimuva riikidevahelise ja kõiki ühiskonnasektoreid puudutava riskiõppuse EarthEx2017, mille eesmärk on "parandada kogukonna vastupidavust mastaapsete ja kauakestvate elektrikatkestuste" korral.

Põhja-Korea on küll avalikult ähvardanud tuumalöögiga USA territooriumid ja sõjaväebaasi Guamil, kuid erinevad vaatlejad on juhtinud tähelepanu kahele mitu korda päevas Ühendriikidest üle lendavale põhjakorealaste satelliidile, mis võivad kanda väiksemat sorti tuumalõhkepead ja olla suutelised tekitama EMP (loe ka siit, siit ja siit ning kuula TruNewsi kommentaari.)