Annika Laats. Foto: Illimar Toomet

Abielureferendumi "ei"-kampaaniaga ühinenud EELK Risti koguduse õpetaja Annika Laatsi sõnul on moraalinormid ajas muutuvad ja rahvahääletusel osalevad inimesed peaksid järgi mõtlema, kas abielu kui mehe ja naise liidu põlistamine teeb kellegi elu paremaks või kindlamaks. Küll teeb tema hinnangul abielureferendum aga paljudele halba.

"Raske on pealt vaadata, kui korraldatakse ebavajalik rahvahääletus, mis teeb haiget paljudele meie seast ning millest ei muutu ükski abielu õnnelikumaks. Kristlasena olen veendunud, et ristiusu keskne sõnum on armastus – Jumala ja oma ligimese vastu. Kristluse mõte ei ole seaduste kivisse raiumine. Moraalinormid on ajas muutuvad ja kultuurist sõltuvad. Kristlik armastus ja hoolivus naabri, kaaslinlase, kaasmaalase vastu on aga ajatud ja universaalsed," vahendab sihtasutuse Liberaalne Kodanik (SALK) sotsiaalmeedialeht Laatsi sõnu.

"Loodan väga, et inimesed mõtlevad enne oma hääle andmist sügavalt järele. Mõtlevad selle üle, kas seda hääletust on Eestile vaja. Mõtlevad selle üle, kas abielu institutsiooni tähenduse põlistamine mehe ja naise liiduna muudab nende elu kuidagi paremaks või kindlamaks. Mõtlevad sellele südamevalule, mida põhjustame inimestele meie seas. Me oleme kutsutud iga oma sammuga tegema head. See rahvahääletus ja paraku isegi selle ignoreerimine teeb paljudele halba. See on meie jaoks üks suur empaatia ja hoolimise proovikivi – kas me tõstame kilbile traditsioonid või seisame reaalsete inimeste eest?" lisab Laats.

Toimetas Martin Vaher