Apologia kogudus Arizona osariigis on aasta avapäevadega kogunud üle 200 000 dollari kampaania tarvis, mis kannab nime "End Abortion Now" ehk lõpp abordile – ja kohe.

Kampaania on saanud sisse pretsedenditu hoo pärast seda, kui anonüümsust palunud annetaja lubas lisada omalt poolt võrdväärse summa suuruses kuni 125 000 dollarit.

6 protsenti eesmärgiks seatud summast tuli kokku esimese ööpäevaga, vahendab TruNews. Viidatud artikli kirjutamise ajal oli eesmärk täidetud juba 75 protsenti ulatuses (hetkel 83 protsenti – toim), mis kõneleb tohutust pühendumisest töötada seaduslike abortide kohese lõpetamise suunas Ameerikas.

Apologia kogudust tuntakse erilise efektiivsuse poolest sotsiaalmeedia kasutamisel. Facebooki otse-eetris jõutakse tuhandete vaatajateni mitu korda päevas.

Uue Donald Trumpi administratsiooni ootuses on kogudus sõnastanud kampaania potentsiaalsete toetajate jaoks oma missiooni kolm alustala, milleks on:

Koguduste mobiliseerimine ja materjalidega varustamine kõikjal Ühendriikides. Kavas on viia läbi üleriigiline konverents, et õpetada huvilisi, kuidas jõuda abivajajateni abordikliinikute ees.

Ujutada meedia üle järjepideva ja kompromissitu kristliku perspektiiviga abordile, surudes diskussiooni antud teemal peavoolu teadvusse.

Harida rahvast ja avaldada valitsusele survet kohalikul, osariikide ja riiklikul tasandil, et abordile lõpuks ometi lõpp teha.

Elupooldajate töö abordikliinikute juures on kandnud head vilja juba aastaid.

Rühmitused nagu Pro-Life Action League ja Pro-Life Action Ministries on korraldanud jõululaulude laulmist kliinikute ees ning äsjalõppenud aastal 2016 kroonis nende ettevõtmisi vähemalt kuue beebi ellu jätmine Orlandos ning mitmed sarnased juhtumid mujal USAs.

Mõnel puhul muutsid naised oma meelt otseselt ja ainult laulude tulemusel, nagu nad ise esinejatele tunnistasid.