Eelmisel nädalal Londoni ülemkohtu poolt langetatud otsus, millega kinnitati homoseksuaalsest käitumist mitte heaks kiitvatele kristlastest vanematele adopteerimise mittevõimaldamise õiguspärasust, on teinud murelikuks isegi end "gei" ja ateistina määratlevaid isikud.

Tuntud ajaloolane ja Ühendkuningriigi meediafiguur David Starkey arutles mõne päeva eest otsuse tähenduse üle BBC eetris. Ta ütles: "Ma olen gei ja ateist, kuid mul on selle otsuse suhtes sügavad kahtlused. Mulle näib, et oleme loomas uut türanliku moraali, mis on vähemalt sama rõhuv kui eelmine."

Starkey lisas: "Olen väga, väga mures, et kehtestumas on uus liberaalne moraal, mis on vähemalt sama ebatolerantne ja rõhuv, samavõrd inimeste eraellu sekkuv."

Starkey viitas ka juhtumile briti vanapaariga, kes peavad oma kodus pisikest hotelli ja keda trahviti soovimatuse eest majutada homoseksuaalset paari. Starkey väitis end olevat sellise otsuse vastu: "Sellises olukorras ei ole õige rakendada keelde ja trahve. Õige oleks, kui inimesed võiksid panna välja pisikese teate, et nad on kristlased ja see on see, millesse nad usuvad — rääkides pisikesest erakätes olevast hotellist oleks see igati kohane."

"Vastupidisel juhul seame me üles uue türannia."

Vt seonduval teemal: