Meelis Atonen ettekannet pidamas Foto: kuvatõmmis Youtube'st

Endine majandusminister, reformierakondlane Meelis Atonen süüdistab oma erakonna esimeest Kaja Kallast valetamises ja vassimises.

Kaja Kallas on hakanud maksutõusu varjamist valimisdebatil põhjendama sellega, et põhiseadus justkui ei lubaks maksuküsimusi rahvahääletusele panna. 

Tema erakonna liige ja endine majandusminister Meelis Atonen aga põrmustab sellise seisukoha ja annab Kallasele hävitava hinnangu: „Põhiseadus ei käskinud teie valimisprogrammis valetada, et maksukoormus ei tõuse. Ärge end uuesti valetades lolliks tehke. Mind see valetamine ja vassimine vihastab kõige rohkem," vahendab ERR Atoneni sõnu. „Sellise põhiseaduse rahvahääletuse jutuga enda katmine – mage lugu."

Reformierakonna käitumise peale on kriitiline ka erakonna endine peasekretär Martin Kukk: „Argument, et maksudebatti ei saa pidada, sest põhiseadus ei luba maksuküsimusi rahvahääletusele panna, on hõre. Siin peaks peeglisse vaatama lisaks poliitikutele ka nõudlik valija ja ajakirjandus, miks katteallikate osas konkreetsust ei nõutud." 

„Käibemaksu tõstmine kaks protsenti ei ole kuidagi mõistlik ja lööb eeskätt madalama sissetulekuga inimeste rahakoti pihta," märgib Kukk. 

Toimetas René Allik