Foto: Bigstockphoto

Austraalia üks suurimaid kommertspankasid ANZ Bank kinnitas, et lõpetab osas oma harukontoritest täielikult sularaha väljastamise teenuse. 

ANZ andis teada, et nende klientidel kaob osas Victoria osariigi harukontoritest lähitulevikus täielikult võimalus pangakontol olevaid digitaalvahendeid pabervekslite vastu lunastada. Panga sõnul puudutab otsus esialgu vaid üksikuid filiaale Victoria osariigis, vahendab Daily Mail

Kuigi panga kinnitusel säilib võime nõudehoiustel olevaid vahendeid sularahaks lunastada endiselt pangaautomaatides, on ANZ asunud ka sularahaautomaatide võrgustikku oluliselt koomale tõmbama. Panga juhtkonna sõnul on otsus põhjendatud, kuna vaid 8% nende klientidest vajab sularahas arveldamise teenust, eelistades valdavalt internetipanganduse kasutamist. 

Austraalia kommertspanganduses aset leidvad protsessid peegeldavad sularaha käibelt eemaldamise laiemat trendi kogu maailmas. Kui 2017. aastal oli Austraalias kokku 14 000 pangaautomaati, siis 2022. aastaks oli sularahaautomaatide koguarv langenud vaid 6000-ni. 

Viimased andmed roheliselt mandrilt näitavad, et üksnes 13% austraallastest kasutavad tehingute eest tasumiseks sularaha. 

Toimetas Adrian Bachmann