Austraallasest pedofiil Robert Andrew Fiddes Ellis mullu oktoobris Bali saarel kohtu ees. Vanglakaristust kogunes 15 aastat. Foto: Scanpix

Omaenda teada esimesena maailmas tahab Austraalia jätta passideta süüdimõistetud pedofiilid, välistades viimaste võimaluse välismaale reisida ning oma kuritegusid korrata.

Peatselt parlamendi ette jõudva eelnõu eesmärk on keelata registrisse kantud pedofiilidel maalt lahkuda või seda üritada, et takistada lastele orienteeritud seksiturismi.

“Uue seadusega keelatakse registreeritud pedofiilidel (ingl. k. registered child sex offenders) Austraaliast lahkumine või Austraalia passi omamine,” ütles välisminister Julie Bishop.

“Ainuüksi mullu reisis Austraaliast välismaale ligi 800 registreeritud pedofiili.”

Tema sõnutsi jätsid paljud neist peamiselt Aasia maadesse sõites politseile oma reisist teatamata. Seejuures oli poolte puhul kuriteo kordamise risk mõõdukalt kõrge või väga kõrge.

Samm astutakse pärast hiljutisi suurt meediatähelepanu pälvinud laste ärakasutamise juhtumeid piiri taga.

Näitena sellest mõisteti möödunud aastal süüdi austraallane Robert Ellis, kes kuritarvitas Bali saarel seksuaalselt ära 11 indoneesia tüdrukut.

Selliste meetmete nimel pikemat aega võidelnud senaator Derryn Hinch on tänulik, et kurjategijatel kaob võimalus “laste vägistamise puhkusi” võtta.

“Mis saab mu kodanikuõigustest, küsivad inimesed. No kui sa lapse vägistad, kaotad sa minu arvates osad oma kodanikuõigused.”

Põhjamaised “eksperdid” soovitavad pedofiilide rahuldamiseks laps-seksinukke