Foto: Piqsels

Eesti Autoomanike Liit võrdles, kui suurt kulu tähendab suurele perele sobiva auto omamine Eestis ja kui palju Saksamaal.

Eesti Autoomanike Liit kirjeldab sotsiaalmeedias, kuidas nad otsisid ilmavõrgu vahendusel välja suurele perele sobiva kasutatud Ford Tourneo 2022. aasta mahtuniversaali mudeli, kuhu mahuvad ära nii vanemad koos lastega kui nende pagas. "Tegemist on tõeliselt mahuka suurpere autoga, mille 95 kW diiselmootor on võrdlemisi tagasihoidlik. Müüja küsib masina eest 34 900 eurot," kirjutab Liit.

Allikas: FB/Eesti Autoomanike Liit

Uue diiselmootoriga Ford Tourneo Custom Trendi hind algab Eestis maaletooja poes 40 000 euro juurest.

Autoomanike Liidu sõnul maksab sellise mahtuniversaali registreerimine ligi 9400 eurot. Aastamaks on 788 eurot. 

Saksamaal autode registreerimistasu puudub ja aastamaks on 254 euro võrra odavam.

"Rikkalt elame! Ei ütlekski, et meie inimeste ostujõud Euroopa Liidu punase laterna lähedal on," lõpetavad autoomanikud postituse sarkastilises toonis.

Riigikogu saadik Varro Vooglaid kommenteeris Autoomanike Liidu postitust:

"Valitsus, mis sedasi käitub, on vähimagi kahtluseta PEREKONNAVAENULIK [Vooglaiu suured tähed]. Enamasti vaid ühe tuluteenijaga suurel perel on perekonna vajadustele vastava korraliku auto soetamiseks niigi väga raske raha kokku saada. 

Tean seda omast käest. 

Aga kui valitsus asemel, et teha paljulapseliste perede elu lihtsamaks, hoopis karistab neid keskmisest suurema arvu laste eest ning teeb auto soetamise lisaks jõhkralt kallimaks, siis polegi millegi üle arutada. Viiakse ellu perekonna- ja laiemalt rahvavaenulikku poliitikat."

Toimetas Karol Kallas