Steve Bannon (punaste leekide taustal) üritab läinud laupäeval Prantsuse Rahvusrinde kongressil näidata suunda kätte erakonna juhile Marine Le Penile. Foto: Scanpix

Vana kontinenti mööda tuuritav Steve Bannon on pälvinud Saksa vasakmeedia tahtmatu imetluse ning "võib anda Euroopa killustatud paremleerile ühtse ideoloogia ja retoorika," hoiatab Sterni veergudel ajakirjanik Gernot Kramper.

Kramper kirjutab, et paljude poolt maha kantud kunagine USA presidendi Donald Trumpi nõunik ja Breitbarti boss "on ohtlik nagu mullu ja muiste" ning võimeline süütama rahvahulkades establishmenti vastu võitlemise leegi.

Näitena sellest teenis tume ja tabamatu "Dunkle Lord" äsja Prantsuse Rahvusrinde konverentsil kuulajailt "pöörase aplausi" ning ilmutas seal oma "muljetavaldavat potentsiaali", mida ajakirjanik tajub kui ohuallikat.

Kramperi hinnangul peavad kuulajad Bannonit mingit liiki imetegijaks, kes "võimatu teoks tegi" ja Trumpi Valgesse Majja tõi.

Eriliselt ohtlikuks teeb Bannoni just see, kuidas ta "selgelt sõnastab üleilmse paremleeri poliitilise programmi: ta on juba vallutanud USA. Nüüd järgnevad Euroopa ja siis kogu maailm."

Vaatamata veidi sasitud ja sorakil väljanägemisele "ei tohi [Bannonit] alahinnata," hoiatab Saksa ajakirjanik.

Sest kunagised äripartnerid tunnustavad "strateegilist ettenägelikkust", tänu millele ta tihtilugu konkurentidest "kolm või neli sammu ees" oli.

Fenomenaalse mälu tõttu endale hüüdnime Entsüklopeedia külge saanud Bannon võib kõnet pidades spontaanselt tsiteerida "unustatud mõtlejaid, keda teab vaid käputäis spetsialiste."

Pahaendeliselt on Entsüklopeedia rajanud oma "Euroopa peakorteri" Itaaliasse, mille poliitiline olukord on täpselt selline, nagu mehele meeldib, teab Kramer.

Sest seal "domineerivad populistid, paremideoloogia ja poliitniitide tõmbaja [Silvio] Berlusconi."

Steve Bannon: see pole läbi, see on alles algus – ajalugu on meie poolel!