José Manuel Barroso (vasakul) Saksa kantsleri Angela Merkeli taustal Jean-Claude Junckerile Euroopa Komisjoni presidendi posti pärandamas. Foto: Scanpix

Juba mõnda aega Goldman Sachsis pankurileiba nosiv endine Euroopa Komisjoni president José Manuel Barroso on teinud oma tööandja heaks Euroopa Liidu institutsioonides lobitööd hoolimata lubadusest niiviisi mitte käituda.

Nagu tunnistab Euroopa Komisjoni asepresident ning töökohtade, majanduskasvu ja investeeringute volinik Jyrki Katainen: "Jah, ma kohtusin hr Barrosoga Goldman Sachsist Brüsseli Silken Berlaymonti hotellis 25. oktoobril 2017."

Katainen selgitab, et "hr Barroso ja mina olime ainukesed osalised sellel kohtumisel, kus me peamiselt arutasime kaubandus- ja kaitseküsimusi."

Kummatigi ütles Barroso oma mantlipärijale Jean-Claude Junckerile: "Ma ei ole olnud kaasatud lobitöösse Goldman Sachsi heaks ega kavatse seda teha."

Volinik ei kandnud Barroso nime oma kohtumiste loetellu, kus on viidatud üksnes kõnealusele pangale, ega teinud ka märkmeid.