Foto: Bigstockphoto

Ameerika Ühendriikide valitsus otsustas käesoleva aasta maikuus, et föderaalvalitsus ei toeta koolilõunate rahastamist koolides, milles ei õpetata sooidentiteeti ja seksuaalset orientatsiooni, ega lubata poistel käia tüdrukute WC-des.

26. juulil läksid 22 Ameerika Ühendriikide osariigi peaprokurörid sellise nõudmise peale kohtusse ja nõuavad sooideoloogia põhise toidudiskrimineerimise lõpetamist, vahendab World Tribune.

"Me kõik teame, et Bideni administratsioon soovib iga hinnaga suruda üle riigi kõigile ameeriklastele peale äärmuslikku vasakideoloogiat," kommenteeris 22 osariigi kaebust Indiana peaprokurör Todd Rokita

"Tänaseks on nad jõudnud nurjatuse uuele tasemele ja ei rahasta madala sissetulekuga perede laste koolitoitu muidu kui koolid ei kuuletu vasakpoolsete ideoloogilisele sunnile," jätkas peaprokurör.

Kohtuhagi taga on Alabama, Alaska, Arizona, Arkansase, Georgia, Indiana, Kansase, Kentucky, Louisiana, Mississippi, Missouri, Montana, Nebraska, Ohio, Oklahoma, Lõuna–Carolina, Lõuna–Dakota, Tennessee, Texase, Utah, Virginia ja Lääne–Virginia osariigid.

Maikuus teatas USA põllumajandusministeerium, et kui koolid soovivad saada föderaalvalitsuselt koolilõuna, -hommikusöögi ja muude toiduainete toetuseid, peavad nad järgima koolides vasakäärmuslikku sooideoloogiat kehtestavat seadusandlust – Title IX nimelise seaduse soomuutmise ja sooideoloogilisi muudatusi. 

Tänu Ameerika Ühendriikide föderaalsele koolitoidu rahastamise programmile saavad riigi koolides süüa ligi 30 miljonit koolilast, kellest paljude jaoks on see päeva ainus (või) korralik toidukord. 

Toimetas Karol Kallas