Joe Biden mustadele üliõpilasbtele loengut pidamas, 13.05.2022 Foto: Scanpix

Joe Biden esines 13. mail musta Howardi Ülikooli lõputseremoonial ja teatas oma kõnes mustadele kuulajatele, et kõige suuremat terrorismiohtu USAs kujutab endast valge ülemvõimlus.

Peamiselt musti inimesi hariva ülikooli lõputseremoonia kõnes kuulutas Biden: "Valge ülemvõimlus on kõige suurem terroristlik oht, millega Ameerika Ühendriigid silmitsi seisavad," vahendab Fox News.

"Rassismi karm reaalsus on pikka aega meid lõhestanud," rääkis Biden Washington DCs asuvas mustas ülikoolis. "See on lahing. See ei lõpe päriselt mitte kunagi, kuid parimatel päevadel on parimatel meie seast iseloomu ja südant seista parima eest, mis meie sees on ja valida vihkamise asemel armastus. Valida üksmeel lahkhelide asemel. Progress taganemise asemel. Et seista vastu valge ülemvõimluse mürgile, nagu mina tegin oma ametisse astumise kõnes, kus ma osutasin sellele kui kõige ohtlikumale terrorismiohule, mis meie kodumaad ähvardab."

Peale aplausi teatas ta lisaks, et sellist juttu räägib ta mitte ainult mustadele üliõpilastele, vaid kõikjal kuhu ta satub.

Lõputseremooni käigus nimetati 80-aastane ilmselgeid mõttetöö mandumise märke ilmutav Biden Howardi Ülikooli audoktoriks. Ülikooli sõnul on ta audoktori kraadi oma poliitikutööga ära teeninud.

Toimetas Karol Kallas