Bill Clinton väidab, et ta ei teadnud Jeffrey Epsteiniga sõbrustades tema lastelembusest ja -seksiärist midagi. Väide läheb aga vastuollu Epsteini lasteseksikuritegusid puudutavate kohtuasjades kogutud süütõenditega vähemalt kuues punktis. Foto Scanpix

Ameerika Ühendriike raputava Epsteini laste seksiäriskandaali tõttu üllitas Bill Clinton avalduse, milles väidab, et tal pole miljardäri laste seksiärist aimugi. USA 42. presidendi avalduses väidetu on vastuolus Epsteini kohtudokumentides esitatud andmetega.

Ameerika Ühendriikides rullub lahti tähtsaid poliitikuid, majandusinimesi ja seltskonnategelasi hõlmav laste seksiäriskandaal, mille keskmes on 66-aastane miljardär Jeffrey Epstein.

Epstein on, või vähemalt oli kunagi, president Clintoni lähedane sõber ja kaastööline, mille tõttu üllitas USA neljakümne teine president esmaspäeval avalduse, milles väidab, et ta ei teadnud Epsteiniga sõbrustades tema lastelembusest ja -seksiärist midagi. Väide läheb aga vastuollu Epsteini lasteseksikuritegusid puudutavate kohtuasjades kogutud süütõenditega vähemalt kuues punktis, kirjutab Breitbart.

Möödunud esmaspäeval toimunud esimesel kohtuistungil ei tunnistanud vastuoluline privaatpankur ja Clintonite hea tuttav ennast üheski laste seksuaalse ärakasutamise ja lasteseksikaubanduse süüdistuse punktis süüdi. Süüdistuse kohaselt Epstein “kurnas ja ahistas oma New Yorki, Palm Beachi ning teistes kodudes kümneid alaealisi tüdrukuid”. Lisaks seisab süüdistuses, et Epstein maksis mõnele oma ohvrile sadu dollareid, et need värbaksid seksuaalseks ärakasutamiseks rohkem alaealisi tüdrukuid.

“President Clinton ei tea midagi neist hirmsatest kuritegudest, milles Jeffrey Epstein tunnistas Florida kohtus ennast mõned aastad tagasi süüdi ja mille tõttu on ta täna New Yorkis kohtu all,” seisab avalduses, mille edastas Twitteri säutsuna Clintonite pressiesindaja Angel Ureña.

Alljärgnevalt on välja toodud kuus viidatud avaldusega vastuolus olevat fakti.

1. Clintoni avalduses väidetakse, et ta lendas Epsteini lennukiga ainult neljal korral. 

Clintoni avalduses seisab: “2002. ja 2003. aastal lendas president Clinton Jeffrey Epsteini lennukitega neljal erineval korral. Üks kord Euroopasse, üks kord Aasiasse ja kaks korda Aafrikasse. Kõigi nende lendude jooksul tehti vahepeatuseid, mis olid seotud Clintonite Sihtasutuse tegevusega.”

Avaldus läheb vastuollu lennulogidega, millest on näha, et Clinton lendas aastatel 2001–2003 Epsteini “Lolita Expressiks” kutsutud eralennukiga vähemalt kahekümne kuuel korral.

Lennulogid näitavad samuti, et reisidel saatsid Bill Clintonit pehme porno näitlejannad ja teised naissoost isikud, kelle nimed on lennupäevikutes ainult eestähtedena.

2. Clintoni avalduses jäetakse mainimata, et endine president reisis koos Jeffrey Epsteiniga.

Kui avaldus mainib nelja lennureisi ja jääb mulje nagu Clinton oleks lennukit kasutanud ainult ise, siis lennudokumentides seisab midagi muud. Erinevad tunnistajad on väitnud, et Clinton lendas perverdi lennukiga mitmeid ja mitmeid kordi nii koos Epsteini kui pajude naissoost isikutega.

Epsteinile kuulus lennuk Boeing 727-200, mis tavajuhul mahutab ligi 200 inimest, kuid mis oli Fox Newsi andmetel Epsteini tellimuse järele ümber ehitatud. Lennukis oli muuhulgas lai voodi, milles reisijad korraldasid noorte tüdrukutega grupiseksiorgiaid.

3. Clinton väidab, et temaga olid alati kaasas salateenistuse turvamehed.

Avalduses seisab: “Clintonit saatsid reisidel alati tema meeskond, Sihtasutuse toetajad ja salateenistuse turvamehed.”

Lennudokumentidest tuleb ometigi välja, et Clintonil polnud turvamehi kaasas vähemalt viiel korral.

4. Clintoni avaldus jätab mainimata, et reisidel tehti ohtralt vahepeatuseid, mille jooksul võisid toimuda teised lennud.

Avalduses räägitakse neljast lennust Epsteini lennukiga. Ainuüksi mainitud Aasia lennu jooksul, mis lennupäeviku andmetel toimus vahemikus 22.–25. mai, 2002, peatuti viies erinevas kohas.

Lennupäevikud näitavad, et Clinton lendas Epsteini lennukiga Hong Kongi, Jaapanisse, Singapuri, Hiinasse, Bruneisse, Londonisse, New Yorki, Assooridele, Belgiasse, Norrasse, Venemaale ja Aafrikasse.

5. Clinton väidab, et ta ei tea midagi nõndanimetatud Epsteini “orgiasaarest”.

Avalduses väidetakse, et Clinton pole kunagi viibinud Little St James’i nimelisel saarel, Epsteini New Mexico rantšos või tema Florida residentsis.

Epsteini üks süüdistajatest, Virginia Giuffre, väidab oma tunnistuses, et ta nägi Bill Clintonit Epsteini USA Neitsisaarestikus asuval erasaarel. 

6. Clinton on korduvalt avalikkusele naisterahvaste väärkohtlemise osas valetanud.

Kõige kuulsam valetamise juhtum on kui Clinton väitis vande all USA Kongressi ees Monica Lewinsky kohta, et ta pole kunagi selle naisega seksuaalses vahekorras olnud. Hiljem selgus, et ta valetas. 

Samuti on ta eitanud väga suure tõenäosusega toimunud seksuaalseid kontakte Juanita Broaddricki, Paula Jonesi ja Kathleen Willey’i ning paljude teistega.

Uudise koostas Karol Kallas.