John Barnett. Foto: ekraanitõmmis

Lennukitootja Boeingu vilepuhuja, kes väidetavalt sooritas hiljuti suitsiidi, ütles vahetult enne oma surma lähedasele peresõbrale, et too ärgu uskugu, kui keegi tulevat talle ütlema, et ta on eneselt elu võtnud.  

62-aastane John Barnett suri Lõuna-Carolina Charlestoni maakonna surnukirurgiakeskuse teate kohaselt endale põhjustatud vigastuste tagajärjel. 

Barnett oli enne surma väljendanud avalikkuse ees muret Boeingu vigaste tootmispraktikate pärast, olles kuni 2017. aastani olnud 32 aastat ettevõtte palgalehel. Mehe advokaatide sõnul oli Barnett paljastanud väga tõsiseid ohutusprobleeme Boeing 787 Dreamlineri tootmises, mistõttu teda kiusati ettevõttes taga, kuna mees andis kohtus tunnistusi oma endise tööandja vastu. 

"Ta oli väga heas tujus ja ootas aega, mil ta saaks jätta selle etapi seljataha ning oma eluga edasi liikuda. Me ei näinud mingeid märke, et ta võiks endalt elu võtta. Mitte keegi ei suuda seda uskuda, " sõnasid Barnetti advokaadid.

Tänaseks on selgunud, et Barnett ütles ka oma lähedastele sõpradele, et nad ei usuks, kui ta väidetavalt enesetapu peaks sooritama.

Pärast seda, kui peresõber Jennifer küsis Barnettilt, kas ta on mures oma turvalisuse pärast, oli endine Boeingu kvaliteedijuht stoiline. "Kas sa ei karda?" küsisin. "Ja ta ütles: "Ei, ma ei karda, aga tea seda, et kui minuga midagi peaks juhtuma, siis see ei ole enesetapp.""

"Ma tean, et ta ei teinud enesetappu. Ei ole võimalik. Ta armastas selleks elu liiga palju. Ta armastas oma perekonda liiga palju, et panna neid läbima seda, mida nad praegu läbi teevad," lisas Jennifer.

Peresõbra sõnul ei meeldinud kellelegi Boeingus Barnetti jutt ning seetõttu võeti ette meetmed, et mehe suu sulgeda. 

Toimetas Adrian Bachmann