Pärast puuetega orbude kehvade eluolude nägemist otsustas brasiilia mees Tonio Tavares De Mello adopteerida 42 last ja asutada puuetega inimeste kogukonna. Mitmed adopteeritud lapsed kannatasid nihu läinud abortide tagajärjel.

De Mello asutas Jesus Menino (port k ’jeesuslaps’ ) puuetega inimeste kogukonna 1990. aastal pärast seda, kui teda šokeerisid paljude puuetega orbude elamistingimused. Ta adopteeris 42 last, mitmetel neist on tõsised puuded. Täna elab kolmes Jesus Menino kogukonnas kokku 117 last.

“Ma teen seda tööd, sest see on eriline kutsumus Jumalalt,” selgitas De Mello. “Tal on minu jaoks loomulik and ja Ta loodab igal päeval minu jah-sõnale, et elule võimalus anda. Ma annan enda elu paljude elude eest.”

Rääkides abordist ütles De Mello: “Rahvastele, kes püüavad seda protseduuri seadustada – lihtsalt ärge tehke seda, sest teie rahvastest saavad surnud rahvad. Rahvas, mis propageerib süütute või puuetega inimeste tapmist, ei ole arenev rahvas, vaid surnud rahvas.”

“Kui mul ei oleks Jumala usalduse täiuslikku armastust, ei suudaks ma seda teha. Ma saan olla isaks 42-le, sest see jõud tuleb Jumalalt. See pole inimlik,” lisas ta lõpuks.

Brasiilia saadikule Ameerikas, Nestor Forsterile avaldas De Mello töö sügavat muljet.

“See on sügavalt liigutav. Nagu ma ütlesin, ta näib olevat pühaklik mees. Ta on teinud seda 30 aastat.” Forster lisas, et “enamik lapsi, kelle ta on adopteerinud, on olnud abordi ohvrid, nihu läinud abordid ja teised juhtumid.”

Diplomaat kirjeldas Jesus Menino kogukonda kui “taeva saatkonda maa peal” ja ütles, et elu pooldava suhtumise poolest on Toniot raske ületada.

“Kristluse fundamentaalne aspekt on on elu kaitsmine, sest elu on püha, sest me usume, et meid on loodud Jumala näo järgi ja sest Jumal, Jeesus Kristus, sai inimeseks ja andis seeläbi pühaduse kõigile inimolenditele, kogu inimkonnale. Kõigile.”

De Mello on üheks osaliseks brasiilia filmitegijate järgmisel aastal linastuvas dokumentaalfilmis “InimElu”.

Vaata Jesus Menino kogukonna elu lähemalt ülaltoodud videost.

Toimetas Oto Tuul