25. juuni aastal 2016. Naisterahvas on ostnud Financial Timesi nädalavahetuse numbri, mille esilehelt võib lugeda, et "Britannia eraldus Euroopast". Foto: Hadrian/Bigstockphoto.com

Euroopa Komisjon on kinnitanud, et Briti linnadel ei lubata kandideerida Euroopa kultuuripealinna tiitlile aastaks 2023.

Euroopa Komisjoni kõneisiku kinnitusel ei ole tegemist Euroopa Komisjoni otsusega, kirjutab Express.

Kõneisik selgitas, et keeld kandideerida on hoopistükkis selle "otsene tagajärg," et Suurbritannia "otsustas lahkuda Euroopa Liidust."

Ta lisas, et "Euroopa Komisjon ei saa selles asjas midagi ette võtta."

Euroopa kultuuripealinnaks kandideerisid Briti linnadest Dundee, Nottingham, Leeds, Milton Keynes ning kolmekesi koos Belfast, Londonderry ja Strabane.

Briti kultuuri-, meedia- ja spordiministeeriumi pressiesindaja sõnutsi on nad "Euroopa Komisjoni hoiakus sügavalt pettunud."

Pealegi on Briti "peaminister selgelt [väljendanud seisukohta], et kuigi me lahkume Euroopa Liidust, ei lahku me Euroopast ning seda [seisukohta] on Euroopa Liidu liidrid ka tervitanud."

Juba Brexiti-referendumi lähenedes mängiti euromeelses Briti suhtekorralduses mitte Euroopa Liidust, vaid Euroopast lahkumisele – eeldades, et väljavaade "lahkuda Euroopast" tundub inimestele hirmutavam.