Foto: Bigstockphoto

Henry Dimbleby, keda kutsutakse Briti valitsuse toidutsaariks, sõnul peaksid britid sööma vähem liha, et vältida ökoloogilist katastroofi ja tõhustada maa kasutamist, vahendab The Guardian.

Dimbleby sõnul peaks inimesed vähem liha sööma ja seda meedet peaks toetama stiimulite ja trahvidega. Küll aga möönab Dimbleby, et selline üleskutse oleks "poliitiliselt toksiline", kuigi see oleks ainuke tee kliima ja mitmekesisuse hoidmisele.

Henry Dimbleby on Briti keskkonna, toidu ja maaelu ministeeriumi nõukogu liige, keda peetakse mõjukaks isikuks toidu küsimustes ja seetõttu kutsutakse teda ka Briti toidutsaariks. 

"See on uskumatult ebaefektiivne maa kasutamine, kui kasvatada seal teravilja, mida söödetakse lehmadele-veistele või sigadele või kanadele, kes oma elutsükli jooksul konverteerivad selle väga väikseks valgukoguseks, mida me siis sööme," sõnas Dimbleby. 

Inglismaal kasutatakse 85% põllumaast karjamaana mäletsejate, näiteks lehmade karjatamiseks või söödateravilja kasvatamiseks. Dimbleby usub, et maa säästvaks kasutamiseks tuleks vähendada lihasöömist kümne aasta jooksul 30%. Greenpeace näiteks soovitab vähendada lihasöömist koguni 70%, kirjutab The Guardian.

"Kui me selles ebaõnnestume," lisas Dumbleby,"siis ebaõnnestume oma riigi biomitmekesisuse ja kliimaeesmärkide saavutamisel. Meil on seega suurepärane võimalus näidata maailmale oma juhtpositsiooni, näidata, et seda on võimalik saavutada, et on võimalik säästlikult tegeleda põllumajandusega ja toita inimesi."

Toimetas René Allik