Illegaalsed migrandid Dungenee rannal Kentis Foto: Scanpix

Briti valitsuse lekkinud sisedokumendis märgitakse, et järgmiste üldvalimisteni ehk 2023-2025 siseneb riiki ligi miljon migranti.

Ligi 700 000 migranti saabub eeldatavasti üliõpilasviisadega ja pea 300 000 tuleb riiki oskustöölistena, vahendab The Telegraph valitsuse dokumenti. Lisaks sellele siseneb riiki ka illegaalseid migrante. 

Ühendkuningriigi siseministeeriumi dokument sedastab, et konservatiivne partei ei ole järginud oma lubadust piirata oluliselt määral sisserännet riiki. Pärast Brexitit on immigratsioon tõusnud märgatavalt, jõudes 504 000 sisserändajani möödunud aastal Käesolevaks aastaks peaks see arv kerkima 997 000 sisserändajani. 

Olukord on nii tõsine, et isegi vasakpoolne, seni massimigratsiooni soodustanud tööpartei kutsub üles rangema piiriregulatsiooni kehtestamisele. Partei juhi sir Keir Starmer'i sõnul on toorid „kaotanud kontrolli" sisserände üle. 

„Sarnaselt kõigele muule selle valitsuse all – ei ole plaani, ei ole kontrolli ja, nagu kõik muu, näib, nagu süsteem oleks kokku kukkunud," sõnas Starmer. 

Paljud britid lootsid, et Brexiti mõjul immigratsioon väheneb, et valitsus kasutab võimalust sisserännet piirata, kuid nagu Nigel Farage osutab, on toorid tänu oma ebakompetentsusele selles läbi kukkunud. 

Toimetas René Allik