"Lahkumine tähendab lahkumist" nokatsid ja muu nänn Londonis Brexiti eest võitlejate koosviibimisel läinud aasta 14. detsembril. Foto: Scanpix

Suurbritannia valimisamet tunnustas läinud nädala lõpuks ametliku ja legaalse erakonnana Brexiti Parteid (ingl. k. Brexit Party), mis Nigel Farage’i sõnutsi kujutab endast jõudu võitlemaks 2016. aasta referendumi reetmise vastu.

Pidades silmas võimalust, et valitsus veab rahvast alt ega vii Suurbritanniat Euroopa Liidust välja – või teeb seda vaid osaliselt –, keskendub uus erakond täisväärtusliku väljumise tagamisele, kirjutab Breitbart.

See “partei asutati minu täie toetusega ning kavatsusega võidelda Euroopa [Parlamendi] valimistel 23. mail, kui Brexitit selleks ajaks veel teostatud pole,” ütles Farage.

“Ma olen mitmel puhul selgelt teada andnud, et ma ei jää pealtvaatajaks ega jõude [istuma], kui referendum tulemus reedetakse, ja kui neil valimistel võidelda tuleb, kandideerin ma Brexiti Partei ridades ja annan endast kõik.”

Farage väljendas samuti sügavat muret Suurbritannia Iseseisvuspartei (UKIP) poolt võetud kursi pärast Gerard Batteni juhtimise all, mistõttu ta mullu oma sidemed selle erakonnaga läbi lõikas.

“Oh oleks UKIP vaid kindlal kursil püsinud – siis oleks nad nüüd küsitlustes kõrgel. Aga nad otsustasid tänavaaktivismi kasuks, ja teha koostööd ja käia läbi kriminaalkorras karistatud isikutega.”

Toimetas Urho Meister