Bulgaaria energiaminister Rossen Hristov. Foto: bulgaria.postsen.com

Bulgaaria energiaminister Rossen Hristov ütles, et gaasipuuduse tingimuses naasevad nad tõenäoliselt läbirääkimiste juurde Venemaaga gaasitarnete jätkamise osas riiklikult energiafirmalt Gazprom.

Gazprom varustas Bulgaariat 90 protsendi ulatuses maagaasiga kuni aprillini, mil ta lõpetas gaasitarned ära, kuna Bulgaaria keeldus gaasi eest tasuma rublades, vahendab Business Insider.

"Tulenevalt ettevõtete ja ametiühingute nõudmistest on tegelikult läbirääkimised Gazpromiga varude uuendamiseks vältimatud," ütles energiaminister Rossen Hristov pressikonverentsil.

Ta ei täpsustanud, millal Bulgaaria võiks naasta läbirääkimiste juurde Venemaaga gaasitarnete jätkamises osas, kuid andis mõista, et see juhtub peagi.

"Meil tuleb ilmselgelt nüüd nende poole pöörduda. Läbirääkimised saavad olema väga rasked ja väga keerulised," ütles Hristov. Ühtlasi lõppeb Bulgaaria leping Gazpromiga selle aasta lõpus.

Hetkel saab Bulgaaria umbes kolmandiku oma vajaminevast gaasist Aserbaidžaanist ning ülejäänu hangitakse vabaturult.

Samas teatas Gazprom eelmisel nädalal, et Euroopa peamine gaasi torujuhe lülitatakse selle kuu jooksul kolmeks päevaks välja, tekitades muret selle osas, et Venemaa jätkab Euroopasse minevate tarnete vähendamist vastusammuna Euroopa Liidu poolt kehtestatud sanktsioonidele. Gaasitarned Nord Stream 1 kaudu on juba vähenenud 20% võrra.

Toimetas Martin Vaher