California osariigi suuruselt neljanda maakonna šerif Chad Bianco tegi julge sammu ning astus sotsiaalmeedia vahendusel avalikkuse ees vastu osariigi kubernerile Gavin Newsomile.

Šerifi avalik allumatus leidis aset seoses California ränkade koroonapandeemiast ajendatud ühiskondliku kontrolli meetmetega, mis kuuluvad Ühendriikide karmimate hulka. Bianco kinnitas, et tema juhitud seadusekaitse organit ei ole võimalik osariigi valitsuse poolt ähvardada, välja pressida ega kasutada kodanike vastase “malakana” uute koroonakäskude pealesurumiseks.

Bianco heitis California osariigi poliitilisele eliidile avalikult kinda, süüdistades neid silmakirjalikkuses, mis väljendub topeltstandardites, millega likvideeritakse osariigi tavakodanike eluhüved, jättes need samas alles ise-endile. Konkreetsemalt võttis Bianco ette osariigi kuberneri Gavin Newsomi isiku, kelle “diktaatorlik suhtumine California elanikkonna suhtes avaldub ajal, mil isikuvabadustest ilma jätja ise naudib jätkuvalt reisimist, luksuslikke dineesid, laste koolitamisvõimalust erakoolides ning oma ettevõtete tegevuse häirimatut tegutsemist”.

Bianco sõnul on California kuberner oma teguviisis kahepalgeline mitmel tasemel, ähvardades drakoonilisi koroonadiktaate mitte kehtestavatele maakondadele osariikliku finantseeringu likvideerimist, olles ise samas süüdistanud president Trumpi samasuguses käitumises föderaalsel tasandil, kui aktuaalseks teemaks oli föderaaltoetuste ära jätmine osariikidele, mis presidendi määrusandlust ei soovinud täita.

Riverside’i maakona šerifi sõnul nõuab osariigi kuberner, et politseinikud peaksid türanniseerima elanikkonda, arreteerides kõik koroonadiktaadi eirajad, konfiskeerides nende varad, sulgedes eraettevõtted ning jättes inimesed ilma nende elementaarsetest kodanikuõigustest.

Bianco hinnangul on ühiskonna lukku panemise meetmed mõistusevastased ning koroonahüsteeria üleskütmine on toimunud statistilise manipulatsiooni teel. Parimaks viisiks ennast tervena hoida on tema arvates järgida kainet mõistust ohtude proportsionaalsel hindamisel.