"Siin valvan mina!" James piilumas Ecuadori saatkonna aknast Londonis, kus elab tema peremees, WikiLeaksi asutaja ja "deemon" Julian Assange. Foto: Scanpix

CBS Newsi andmetel on Luure Keskagentuuris (CIA) käimas jaht reeturile, kes lekitas WikiLeaksile ülisalajase info selle kohta, kuidas agentuur inimeste nutitelefonidesse, nutiteleritesse ja arvutitesse nuhkima imbub.

CIA teostab siseuurimist koostöös Föderaalse Juurdlusbürooga (FBI) ning lähedalseisvate allikate teatel aetakse kas CIA töötaja või alltöövõtja jälgi, kel oli nimetatud materjalidele füüsiline ligipääs.

Agentuur ei ole avaldanud, millal ja kuidas materjalid varastati.

Märtsi alguses avalikustas WikiLeaks leketeseeria Vault 7 esimese osana 8761 dokumenti, mis on seotud CIA häkkimisoperatsiooniga.

WikiLeaksi sõnutsi on CIA "globaalse salajase häkkimisprogrammi" raames muuhulgas korraldatud selliste toodete ülevõtmisi ja "relvana rakendamist" nagu "Apple'i iPhone, Google'i Android ja Microsofti Windows, aga isegi Samsungi telerid, millest saavad salamikrofonid."

Mõned päevad tagasi nimetas CIA uus direktor Mike Pompeo oma kauaoodatud esimeses avalikus esinemises WikiLeaksi asutajat Julian Assange'i ja tema kaastöötajaid deemoniteks ja ähvarduseks vabale maailmale ning väljendas veendumust, et valitsus "võtab nad tarmukalt käsile."

Pompeo süüdistas WikiLeaksi selles, et nood on asunud diktaatorite poolele ning ohustavad selliste riikide nagu Venemaa abiga vaba maailma julgeolekut.

"On aeg nimetada WikiLeaksi selleks, kes nad tegelikult on – valitsusväliseks (non-state) vaenulikuks luureteenistuseks, mida sageli ässitavad tagant sellised riigid nagu Venemaa … Teadmatust ja ekslikku idealismi ei või enam aktsepteerida kui vabandust nende deemonite tähtsustamiseks," pragas Pompeo.

Loe lisaks siit.

"CIA on ennekõike ustav iseendale"