Foto: Micha Klootwijk/Bigstockphoto.com

USA riigitöötajad ning luurekogukond nende hulgas annavad vande austada ja kaitsta põhiseadust, kirjutab Zero Hedge ning viitab kunagise Keskluureagentuuri (CIA) terrorismivastase võitluse ohvitseri ja endise senati välisluurekomisjoni vanemuurija John Kiriakou kirjutisele, kus too toonitab, et “CIA teeb mistahes – mida iganes, et ise ellu jääda” ning et nende “esmane missioon on kaitsta Agentuuri.”

Ta väidab, et agentuuri ametnikud valetavad kogu aeg ning veenavad end seejuures, et teevad seda riikliku julgeoleku huvides.

Juba CIA asutaja president Harry S. Truman ütles 1970. aastatel oma biograafile Merle Millerile (lk. 285): “Ma arvan, et [CIA loomine] oli viga. Ja kui ma oleksin teadnud, mis juhtuma hakkab, poleks ma seda iial teinud.”

Muuhulgas selgitab Truman, et “need CIA mehed ei piirdu ettekannetega sõdadest ja sellesarnasest, vaid nad lähevad välja ja tekitavad omaenda [sõdu], ning pole kedagi, kes suudaks nende tegevusel silma peal hoida.”

Ja veel: “Nad kulutavad miljardeid dollareid tüli ja pahanduste õhutamiseks, et neil oleks millest ette kanda.”

Sest “neist on saanud … täiesti omaenda valitsus, täiesti salajane. Nad ei pea kellelegi aru andma.”

Ka president John F. Kennedy jõudis kuu aega enne oma atentaati öelda, et ta “raiuks CIA tuhandeks killuks ning laseks tuulel need laiali kanda.”

Samal ajal on WikiLeaks hakanud tasapisi lekitama tohutut ning väidetavalt “Snowdenist suuremat” kogust CIA dokumente selle kohta, kuidas nood näiteks nn asjade interneti kaudu sisuliselt kõiki ja kõike jälgida ja pealt kuulata suudavad.

Vajadusel on võimalik korraldada autoavarii. Või seisata südamerütmur.