Kai Realo. Foto: kuvatõmmis Youtube'st

Tanklakett Circle K ei lükanud Objektiivi küsimustele vastates ümber peagi ametist lahkuva juhi Kai Realo poolt töötajatele edastatud sõnumit, et mõne aja pärast muutub ettevõttes teenindajatele vaktsineerimine kohustuslikuks.

Objektiiv kirjutas täna vastuolust Circle K avaliku- ja sisekommunikatsiooni vahel – kui Delfis avaldatud intervjuus ütles Circle K personalijuht Piret Kask, et arvestades tööjõu olukorda turul ei plaani Circle K vaktsineerimata töötajaid vallandama hakata ning pakub alternatiivseid lahendusi, nagu maskide ja visiiride kandmine, siis veidi alla nädal tagasi saatis Realo töötajatele privaatses grupis risti vastupidise sõnumi.

Realo märkis, et kuigi lühiajaliselt on lisaks vaktsineerimispassile võimalik aktsepteerida iga vahetuse alguses tehtud kiirtesti, siis paari kuu pärast saab klienditeenindajana töötada vaid vaktsineeritud inimene. "St siis nii see, kel kaks vaktsiinidoosi käes, või Covid läbipõdenu, kel üks vaktsiinidoos tehtud," sõnas Realo.

Piret Kase Objektiivile saadetud vastustest pole võimalik välja lugeda Realo kirjeldatud plaani otsest eitust. Kask märkis, et lähtuvalt tegevusvaldkonnast, milleks Circle K puhul on jaekaubandus, peab ettevõte "kõige tõhusamaks koroonaviiruse nakatumisohu vähendamise meetmeks vaktsineerimist", mida töötajatele nii klientide kui kolleegide tervise huvides "tungivalt soovitatakse".

Kase sõnul on tanklaketil küll õigus töötajatelt vaktsineerimist nõuda, aga hetkel ei ole nad olukorras, kus seda ainsa meetmena nõudma peaks. "Töötajate puhul, kes ei ole vaktsineeritud, alustame esialgu teiste nakkusohu maandamise meetmetega nagu näiteks maskide kandmine töökohal. Kui sellest meetmest ei peaks ühel hetkel piisama ja koroonaviirusesse nakatumise oht töökohal kasvab, siis on võimalik rakendada ka testimist. Sellisel juhul tuleb vaktsineerimata töötajal teha sisuliselt üle päeva koroonatest," kirjutas Kask.

"Seega kõigepealt alustame Circle K-s teiste nakkusohtu vähendavate meetmetega ja loodame, et nii mõnedki vaktsineerimises kahtlejad siiski otsustavad end vaktsineerida. Circle K kui tööandja soov ega tahe ei ole kedagi vallandada, aga nagu öeldud, nii oma töötajate, klientide kui koostööpartnerite huvides peame leidma viise, mil moel Covid-19 nakkusohtu töökohal vähendada," lõpetas Kask.