Cornelli Ülikooli peahoone. Foto: Bigstockphoto

Cornelli ülikoolis, kus on 95% vaktsineerituid, on õppeaasta avamise järel rohkem koroonajuhtumeid kui enne suurt vaktsineerimist, vahendab LifeSiteNews.

Ülikooli, kus õpib ja töötab ca 40 000 inimest, muutus nn kollaseks tsooniks pärast seda, kui kontrolltestimise käigus osutus 322 inimest koroonapositiivseks. Test hõlmas terveid, ilma sümptomiteta isikuid.

Cornelli ülikoolis on vaktsineerimine kohustuslik ja testitutest oli 95% saanud kaks vaktsiinidoosi. Käesoleval aastal toimunud testimisel oli positiivsete testitulemuste protsent 1,19 testide koguarvust. Eelmisel aastal samal ajal tehtud testimisel oli positiivseid teste 0,45%. Seega on vaatamata vaktsineerimisele positiivsete tulemuste arv ligi kaks korda suurem. Tulemuse osutab sellele, et vaktsineerimine ei pärsi viiruse levikut. 

Cornelli ülikoolis on vaktsineerimise tähtaeg 26. september. Erand tehakse neile, kellele on arst väljastanud tõendi meditiinilise põhjendusega. Vastasel juhul tuleb maksta trahvi 350 dollarit ja lisaks sellele kaob õigus ööbimiskohale ülikoolilinnakus. 

Taolised kontrolltestimised on aina levinumad. USA Haiguste Kontrolli ja Kaitse Keskus (CDC) on kontrolltestimist soovitanud kõikidele kõrghariduse õppeasutustele.

Anonüümseks jääv ravimifirma vanemteadur nendib Briti online-ajakirjas Daily Sceptic, et kolmandikul inimestel, kellel on koroona, möödub viirus sümptomiteta. Seega on tegemist viirusliku infektsiooniga, mis võib, aga ei pruugi põhjustada haigestumise. 

Teadur osundab, et asümptomaatilise haiguse efekt hägustab piiri tervete ja haigete vahel ning see tähendab, et inimesed kannavad teadlikult või alateadlikult mõned oma arusaamised sümptomaatilisest koroonast üle asümptomaatilisele koroonale. "See tähendab, et vaatamata sellele, kas sa tunned ennast hästi või mitte, või sul ei ole sümptomeid, sisendatakse, et sa kannad surmavat haigust. See tekitab loomulikult inimestes hirmu, millele aitab kaasa ka sümptomiteta inimeste laustestimine," tõdeb teadlane

"Seega, kuna haigust defineeritakse ainult viiruse olemasoluna, siis muutuvad ka positiivsed testid "haigusjuhtumiteks", kinnitades samal ajal viiruse sageli asümptomaatilist iseloomu. Testimine sünnitab veel suuremat testimist, " lausub vanemteadur. 

Toimetas René Allik