Massimeeleavaldusel osalesid sajad tuhanded inimesed. Foto: LifeSiteNews.com

Costa Ricas tulid pühapäeval, 3. detsembril tänavatele inimelu pühaduse ja abielu vastu suunatud ideoloogiliste rünnakute vastu meelt avaldama sajad tuhanded inimesed, vahendab LifeSiteNews.com.

Läbi riigi pealinna San José kulgenud hiigelsuure marsi korraldas riigi Katoliku Piiskoppide Konverents. Üritus kulmineerus suure vabaõhumissaga keset linna ärikvartalit.

Katoliiklik raadiojaam Radio Fides avaldas oma Facebooki lehel droonifotod ja -videod, mis annavad aimu ürituse mastaabist.

“Marss elu ja perekonna eest” kuulutati välja kui positiivne samm, et kinnitada ühiskonnale universaalselt kasulike kristlike väärtuste olulisust. Seetõttu kandsid marsil osalenud plakateid ja silte, millega kutsuti austama inimelu pühadust, loomulikku abielu, mehelikkust ja naiselikkust, vanemlikke õigusi ning usuvabadust.

Caminata por la vida y la familia

Les compartimos más imágenes desde las alturas.

Posted by Radio Fides on Pühapäev, 3. detsember 2017

.
“See marss ei ole suunatud kellegi vastu ega ka konkreetselt ühegi asja vastu – see on mõeldud tõstmaks esile Jeesus Kristust ja tema õpetust,” selgitas piiskop Ángel San Casimiro Fernández tohutu suurele kuulajaskonnale.

“Eriliselt tõstame esile kahte põhimõtet. Neist esimesena inimelu pühaduse austamine ja kaitsmine kõigis selle staadiumites ja dimensioonides. Teiseks on aga austus perekonna vastu, mis on inimese kasvamiseks ja arenemiseks kõige adekvaatsem elukeskkond.”

Piiskop rõhutas, et riigil on kohustus kaitsta inimelu ning seista vastu väljastpoolt tulevale surmakultuuri survele, millega püütakse lammutada austust inimelu pühaduse ning perekonna ja abielu vastu, moonutades nende tähendust.

“Me usaldame nii seadusandliku, täidesaatva kui ka kohtuvõimu juures olevaid inimesi ning loodame, et nad austavad Costa Rica rahva kõige sügavamalt juurdunud veendumusi, tehes kõik endast oleneva, et kaitsta algusest peale kõige esimest ja olulisemat inimõigust, milleks on õigus elule. Selleks tuleb seista vastu abordi seadustamisele suunatud kampaaniatele, mida püütakse edendada nii meie riigi siseselt kui rahvusvaheliselt kasvava surve kaudu.”

Ühtlasi rõhutas piiskop Fernández, et seksuaalsetes küsimustes ei peaks laste esmaseks harijaks ja kasvatajaks olema valitsus, vaid laste vanemad. Avalduse taustaks on tõsiasi, et Costa Rica valitsus on varem väljendanud soovi viia kõigis koolides sisse n-ö kõikehõlmav, kontratseptiivide-, mitte kõlbelise puhtuse põhine seksuaalkasvatuse programm.

San Josés toimunud marsil osalesid ka paljud protestandid, tehes ühiste eesmärkide nimel katoliiklastega koostööd. Peavoolumeedia jättis marsi pea täielikult kajastamata.

Costa Rica on juba aastaid seisnud vastu nii ÜRO kui ka muude kanalite kaudu avaldatavale tugevale rahvusvahelisele survele seadustada sündimata laste tapmine ning määratleda ümber ka perekonna mõiste. 2013. aastal toimus massiline meelevaldus homopartnerlusseaduse vastuvõtmise ja seeläbi perekonna mõiste moonutamise vastu. 2011. aastal toimus aga Costa Ricas Viies Maailma Elupooldav Kongress. Juba 2008. aastal keelas valitsus ära abordipooldajate kampaania, mis lähtus eesmärgist populariseerida abordipille.