Foto: Piqsels

Teadusajakirjas Jama Pediatrics avaldatud uuringust selgub, et Moderna ja Pfizeri Covid-19 vaktsiinide mRNA jõuab naiste rinnapiima ja nii saavad sellest osa ka imikud.

Uuring kannab pealkirja "Covid-19 vaktsiinide kuller-RNA tuvastamine inimeste rinnapiimas" (Detection of Messenger RNA COVID-19 Vaccines in Human Breast Milk). Uuringus nenditakse, et " algsetest kuller -RNA (mRNA) vaktsiinide kliinilistest uuringutest jäeti välja mitmed haavatavad rühmad, kelle hulgas on väikesed lapsed ja imetavad isikud," kirjutavad New Yorki Ülikooli meditsiiniteadlased.

Teadlased vaatlesid 11-liikmelist naiste gruppi, kes toitsid lapsi rinnaga ja üritasid nende rinnapiima uurides välja selgitada, kas ja millisel määral jõuavad sellesse vaktsiinid. 

Viis naist olid süstitud Moderna ja kuus Pfizeri mRNA Covid-19 vaktsiiniga. Rinnapiima uuriti viie päeva jooksul peale vaktsineerimist ja vaktsiini jälgi leiti neist piimaproovides, mis olid saadud viielt erinevalt emalt. See tähendab, et uuringu osalistest tuvastati rinnapiimas mRNA vaktsiinide jälgi 45 protsendil osalistest.

Viiest mRNAga saastunud rinnapiima andjast kaks olid süstitud Moderna ja kolm Pfizeri vaktsiiniga. 

Covid mRNA vaktsiinide puhul väidetakse ametlikes teabematerjalides, et nende ogaproteiinid teevad oma vaktsineerimise töö ära süstmise kohas (õlavarres) ja seejärel hääbuvad mõne päevaga ning mujale ei levi. Viidatud rinnapiima uuring näitab, et Pfizeri ja Moderna Covid-19 vaktsiinide mRNA ja selle tekitatud ogaproteiinid levivad üle inimese keha.

Üks mRNA vaktsiinide süsteemi leiutajaid Robert Malone kirjutab mRNA vaktsiinide ülevaates, mis kannab pealkirja "Rahvatervisepoliitikate õudusunenägu", et vaktsiinide ogaantigeenid ja mRNA jäävad lümfisõlmedesse kaheks kuuks.  

Sooideoloogilise teaduskeele poole pealt võib osutada, et uuringus nimetatakse lapsi rinnapiimaga toitvaid emasid/naisi ainult "imetavateks isikuteks" (lactating individuals). 

Toimetas Karol Kallas