Trumpi toetajad Michiganis väidetavate valimispettuste vastu protestimas. Foto: Scanpix

Michigani osariigi Wayne'i maakonnas, mille peamiseks linnaks on kunagine tööstuskeskus Detroit, survestati vabariiklastest valimiskomisjoni liikmeid muuhulgas rassismisüüdistuste ja nende laste pihta suunatud ähvardustega valimistulemusi kinnitama. Nüüd on vabariiklased oma hääled tagasi võtnud, kirjutab Just The News.

Vabariiklased Monica Palmer ja William Hartmann ütlesid kolmapäeval esitatud kirjalikes tunnistustes, et lisaks survestamisele anti neile katteta lubadusi, et hääletustulemuste osas viiakse läbi audit. Vabariiklaste sõnul on probleeme tervelt kolme neljandikuga Detroidi hääletusnimekirjadest.

Ööpäev varem toimus kaootiline video teel peetud valimiskomisjoni koosolek, kus esialgu jäädi 2-2 patiseisu. Demokraadist komisjoni liige Abraham Aiyash asus aga ühel hetkel Palmeri lapsi ähvardama.

https://twitter.com/kylenabecker/status/1329090338984583168

Aiyash viitas, et Palmeri kodupiirkonnal on "rassistlik ajalugu". "Sa oled otsustanud selle riigi rassistliku ajalugu jätkata. Ma tahan, et sa mõtleks, mida see tähendab sinu lastele, kes käivad ilmselt [tsenseeritud] koolis, kus nad näevad oma mustanahalisi klassikaaslasi," ähvardas Aiyash.

Wayne'i maakonnas elab 2019. aasta seisuga umbes 1,75 miljonit inimest, mis teeb sellest USA suuruselt 19. maakonna.