Donald Trump ei naase Twitterisse. Foto: Scanpix

Ühendriikide eelmine president Donald Trump ütles, et ta ei kavatse Twitterisse naasta isegi pärast seda, kui Elon Musk selle ära ostaks ning tema konto taastaks. Selle asemel kavatseb ta kasutada vaid omaenda sotsiaalmeediaplatvormi TRUTH Social, vahendab Fox News.

"Ma ei lähe Twitterisse, ma jään TRUTHi," ütles Trump. "Ma loodan, et Elon ostab Twitteri, kuna ta viib sellesse sisse parandusi ning ta on hea mees, kuid ma jään TRUTHi."

Twitter andis esmaspäeva pärastlõunal teada, et on nõus Elon Muski poolt pakutud 44 miljardi suuruse ostusummaga. Endine president andis esmaspäeval teada, et ta liitub plaanipäraselt järgneva seitsme päeva jooksul omaenda sotsiaalmeediaplatvormiga TRUTH Social.

Trump Media & Technology Group'i sotsiaalmeediaplatvorm TRUTH Social käivitati ametlikult eelmisel kuul, pärast seda kui see läbis veebruaris beta-testperioodi. Platvormi tegevjuhiks on endine vabariiklasest esindajatekoja liige Devin Nunes.

"Me räägime miljonitest inimestest ning me oleme avastanud, et reaktsioon TRUTHi osas on olnud palju parem kui Twitteri puhul," ütles Trump. "Twitteris on botid ja võltskontod ning meie teeme kõike mida suudame."

Trump lisas: "kokkuvõtvalt, ei, ma ei naase Twitterisse." Trump eemaldati jäädavalt Twitterist, Facebookist, Instagramist ja Snapchatist pärast 2021. aasta 6. jaanuari kapitooliumi ründamist. Twitter leidis, et mitmed tema säutsud ärgitasid vägivaldsetele protestidele kaasa ning hoiatas "võimalike tulevaste vägivallale õhutamiste eest".

Trump: Twitter pole konkurent minu platvormile

Kui temalt küsiti, et kas Muskile kuuluv Twitter kujutaks endast konkurentsi TRUTHile, siis Trump vastas, et tema hinnangul oleks see hoopis positiivne areng sotsiaalmeedia väljal: "Ma leian, et see on hea. Me tahame vabadust ja õiglust ja võrdset kohtlemist meie riigis ning mida rohkem meil seda on, seda parem."

Kuid ta lisas, et ei näe seda konkurentsina oma tegevusele: "See on platvorm minu häälele. TRUTH on platvorm minu häälele ja minu toetajatele." Samas ütles Trump, et "soovib, et kõik tuleksid TRUTHi platvormile – konservatiivid, liberaalid, ükskõik. Me tahame kõiki."

Trumpi sõnul muutus Twitter väga igavaks, kuna konservatiivid visati sealt välja või nad lahkusid platvormilt koos temaga: "See muutus igavakas, kuna puudus interaktsioon. Interaktsioon TRUTHis on olnud hämmastav."

"TRUTH Social saab olema minu hääl ning see on midagi, mida kellelgi teisel ei saa olema," kordas endine president.

Musk: TRUTH Social eksisteerib vaid seetõttu, et Twitter tsenseeris sõnavabadust

Trump ei kommenteerinud, kas ta on Elon Muskiga sel teemal suhelnud, kuid ühe lähedalseisva allika sõnul on Trumpil ja Muskil väga hea sõprussuhe.

Musk säutsus esmaspäeval, et ta loodab, et isegi tema suurimad kriitikud jäävad Twitterisse, "kuna see on see, mida sõnavabadus tähendab".

Samal ajal ütles TRUTH Sociali tegevjuht Devin Nunes, et nende platvormil on "tühistamatu arhitektuur, mis töötab veatult ja välgukiirusel": "Mida president Trump selle ettevõttega ellu kutsus on tegelikult liikumine, mis on meid viinud punktini, kus nüüd Elon Musk ütleb, et hei, see on probleem. Ja meil on hea meel, et ta ütleb, et see on probleem."

Elon Musk tõi kolmapäeval Twitteris välja, et TRUTH Sociali rakendus on Apple'i veebipoes populaarsem kui Twitteri või TikToki rakendused. Samuti kommenteeris Musk, et "Truth Social (kohutav nimi) eksisteerib, kuna Twitter tsenseeris sõnavabadust." Ühtlasi soovitas ta Truth Sociali "Trumpetiks" ümber nimetada.

Toimetas Martin Vaher