Foto: Ultra Right Beer

Konservatiividele kuuluv Ameerika Ühendriikide õlletootja Ultra Right Beer pani ühe oma õlle purgile president Donald Trumpi politseis tehtud pildi ja reklaamitrikile, mida võib käsitleda osana Trumpi valimiskampaaniast, järgnes märkimisväärne müügiedu.

Ultra Right Beer toodab "ärklemisest vabastatud" õllesid ja Trumpile pühendatud õllesort kannab nime "Conservative Dad's Revenge" – "Konservatiivse issi kättemaks". Õllepurgil on peale vajalike kirjade kesksel kohal presidendi Georgia osariigi Fultoni maakonna politseijaoskonnas tehtud portreefoto

Dylan Mulvaney Bud Lighti reklaam Fotod: Bud Light/Instagram/them.us

Õlleettevõte Ultra Right Beer asutati peale Anheuser-Buschi ennast naiseks pidava mehe Dylan Mulvaney'i Bud Lighti reklaamikampaania fiaskot ja seni turustas ettevõte ainult ühte õllemarki: Conseravtive Dad's Ultra Right (Konservatiivse issi üli-parem). Enne Mulvaney'it oli Bud Light Ameerika Ühendriikide kõige populaarsem õllemark ja maailma üks suuremaid õlletootjaid pole soosegaduse katastroofist taastunud tänaseni. 

"Konservatiivse issi kättemaks" on – või oli – eelkõige mõeldud õllede kollektsioneerijatele ja selle kuue purgi pakk maksab 25 dollarit. 10 protsenti müügituludest antakse vabariiklaste, keda demokraatide valitsus ja demokraatidest prokurörid-kohtunikud taga kiusavad, õiguskaitsefondile.

Keskmine 0,33 liitriste õllepurkide kuuspaki hind on Ameerika Ühendriikide poodides kuskil 12 dollari juures.

"Kättemaksu" ettetellimine avati 12. septembril ja seda saadab – väikese ja alustava õlletootja kohta – tohutu müügiedu. Samuti oli seda kavas müüa 8. oktoobrini, kuid oktoobri alguses teatas Ultra Righti omanik Seth Weathers, et müügiaega tuleb pikendada, "muidu võib ta elu ohtu sattuda".

Peale tellimist peaks õlu ostjani jõudma 45 päeva jooksul. Tänaseks on "Kättemaksu" müüdud hinnanguliselt rohkem kui kahe miljoni dollari eest ja olukorras, kus keegi pole veel seda maitsta saanud.

Kui vaadata Ultra Righti esimesele õllele (Ultra Right) antud Untappd hinnanguid, siis paistab tegemist olevat keskmise või keskmisest natuke parema laager-tüüpi õllega, mille hinnangud jäävad viiepunktises süsteemis suuremas osas 3-4 kanti. "Kättemaksu" tüüpi pole täpsemalt teada, kuid alkoholi protsendi järele vaadates on see on "Üli-paremast" erinev – vastavalt 4,8 ja 4 protsenti ja ilmselt on tegemist samuti laagriga.

Ultra Right Beeril enda pruulikoda ei ole ja ta laseb oma õlut pruulida väiksemates käsitööõllede pruulikodades.

Toimetas Karol Kallas