Allahi ülistamise jäljed eile Berliinis. Foto: Odd Andersen, AFP/Scanpix

Berliini veoautorünnaku korraldaja võis saada inspiratsiooni kuu aega tagasi avaldatud Islamiriigi (ISIS, ISIL, Daesh vms) käsiraamatust, kirjutab Express.

Terrorirühmituse kord kuus ilmuvas ajakirjas Rumiyah tutvustati nn õiglase terrori taktikaid ning instrueeriti moslemeid džihaadi teostamiseks sõitma veoautoga vabaõhuturule, tekitades veresauna ning tuues salve suure uskmatute "saagi."

Viidates juulikuisele rünnakule Prantsuse linnas Nice'is kui "suurepärasele näitele tapatalgutest", selgitati nelja lehekülje pikkuses õppematerjalis, et suurel kiirusel korraldatud rünnak "lömastab nende kehad, purustades samal ajal nende pead, torsod ja jäsemed transpordivahendi rataste all, jättes endast maha tapatalgute raja."

Artikkel "Õiglased terroritaktikad" kiidab Nice'i rünnaku korraldajat, kes "kündis oma 19-tonnise raskeveokiga läbi rahvahulga" ning surmas 86 uskmatut ja vigastas veel 44 inimest.

Manuaal sisaldab samme rünnaku plaanimiseks ning tehnilisi soovitusi veoauto valimiseks.

"Transpordivahendid on nagu noad, sest neid on ülimalt lihtne soetada ning nad ei ärata kahtlusi," võisid moslemid lugeda. "Sel ilmselgel põhjusel on sõiduki kasutamine üks kõikehõlmavamaid rünnaku meetodeid, kuna võimalus õiglast terrorit [korraldada] avaneb igaühele, kes oskab sõidukit juhtida."

Kahjuks "mõistavad väga vähesed," kuivõrd "suure saagi saab salve tuua, kui [veoautorünnak] hoolikalt läbi kaaluda," jätkab artikli autor.

"Piisavalt rikas [moslemist] võitleja ostab endale transpordivahendi, see on parim. Paremuselt teine valik on transpordivahend rentida," õpetab ajakiri.

Varasemas väljaandes õhutas ISIS džihadiste ründama kõikvõimalikke ohvreid alates reisijatest taksodes kuni "vana meheni, kes seisab järjekorras, et osta endale võileib."

Moslemid ei tohi unustada, et "uskmatute veri on halal ning nende tapmine on viis kummardada Allahit."