Lufthansa "jumbo" tõusva päikese kiirtes Frankfurti kohal lendamas. Foto: Frank Rumpenhorst, AFP/Scanpix

Euroopas tegutsevad terroristid on nüüd võimelised tulistama alla lennukeid, hoiatab Hispaania politsei pärast seda, kui neil õnnestus konfiskeerida mõned õhutõrjerelvad.

Nagu vahendab Express, suutsid Hispaania uurijad konfiskeerida läinud nädalal 12 000 relva vahetult enne seda, kui riigis tegutsev rühmitus need terroristidele müüa jõudis.

Politsei sõnutsi on relvadega kaubitsemise võrgustik oma ulatuse ja haarde poolest hirmuäratav ning nüüd tehakse kaupa ka õhutõrjerelvadega.

Läinud neljapäeval konfiskeeriti muuhulgas "mitu õhutõrjerelva, millega saab tulistada alla lennukeid," ütles Hispaania siseminister.

Samal ajal on Briti luure hoiatanud, et Islamiriigi (ISIS) ekstremistid võivad hakkama kasutama keemiarelvadega varustatud droone, et rünnata suuremaid Euroopa linnu.

Teema võtsid esimesena üles Prantsuse luureteenistused, olles analüüsinud terroristide liidri Salah Abdeslami arvutit. Abdeslam oli ISISe üksuse komandör, mis korraldas massimõrvad Pariisis 2015. aasta 13. novembril.

Arvutist leiti informatsiooni mitmete edasiste rünnakute kohta. Vähemalt ühe puhul oli juttu keemiarelva kasutamisest droonide abil.