Tallinna toomkirik. Foto: Scanpix

Tuleval nädalal toimuval EELK kirikukogu istungil on kavas vastu võtta avaldus, millega väljendatakse toetust ettepanekule täiendada põhiseadust selliselt, et abielu määratletakse selgesõnaliselt ainult ühe mehe ja ühe naise vahelise liiduna.

EELK peapiiskop Urmas Viilma ütles ERR-ile, et tegemist on toetusavaldusega, kuid ise kirik riigikogule ettepanekut põhiseadust muuta ei tee: "Kui keegi peaks seda tegema, siis me lihtsalt oleme oma meelsuse väljendanud, kirik on seisukoha välja öelnud."

Viru praost ja Rakvere koguduse õpetaja Tauno Toompuu aga peab plaanitavat avaldust küsitavaks.

"Mõte oli just see, et kui abielu oleks säärasel moel fikseeritud, oleks paljude jaoks hirmud maha võetud ja saaks rahulikult kõik muud seadusaktid vastu võtta, mis tagaksid vajalikud õigused ka samasoolistele paaridele ja muudele kooseluvormidele," rääkis Toompuu ERRile, viidates peapiiskop Viilma mullusele ettepanekule. "Aga nüüd on see kontekst välja jäetud ja poolikuks nuditud ning sellisel moel ta minu meelest ei lahenda ühtki probleemi".

"Tegemist on ju poliitilise teemaga, millel teoloogilist sisu täna enam väga ei ole. See puudutab tsiviilabielu, see on puhtalt poliitiline küsimus, kas kirik sellisel moel peaks poliitilisi avaldusi tegema. See on see, mille peale paljud inimesed ei ole ilmselt veel ei ole ka mõelnud," lisas Toompuu.

Oma Twitteri-kontol kirjutas praost Toompuu:

"Ilma sisulise teemakäsitluseta arvamusliidriks küll ei saa. Peale seda avaldust on kirik abieluteemalisest diskussioonist väljas."

Meie Kirik / Objektiiv