Eelnõu: USA ülemkohus sõitis “homoabieluga” üle konstitutsioonist ja Jumalast

Paarike homoparaadil oma "abielu" alustamas. Foto: Wikimedia Commons

Põhja-Carolina osariigi rahvaesindajad üritavad tühistada Ühendriikide ülemkohtu otsust, millega seadustati kogu maal nn homoabielu.

“Ajaloolise abielu toetamise eelnõu” taotleb osariigi põhiseadusest tuleneva keelu taastamist homoseksuaalide “abielule“, mis muudetaks taas seadusevastaseks.

Nagu vahendab LifeSiteNews, sedastatakse eelnõus sõnaselgelt, et USA ülemkohus ületas antud juhul oma põhiseaduslikke volitusi ning nende otsus on seetõttu Põhja-Carolinas tühine.

Aastal 2012 hääletas Põhja-Carolina ülekaalukalt selle poolt, et abielu ühe mehe ja ühe naise vahel on osariigis ainuke kehtiv ja tunnustatud abieluliit.

Eelnõus tsiteeritakse ka Piiblit, täpsemalt Esimese Moosese raamatu 2. peatüki 24. salmi, mis kõneleb abielust mehe ja naise vahel, ning süüdistatakse ülemkohust Jumala seaduse eiramises.

Eelnõu on juba põrganud osariigi esindajatekojas vastu esimesi takistusi. Ühtlasi ütlevad soovahetuse aktivistid, et “kaasaegses ühiskonnas ei ole sellise seaduse vastuvõtmine võimalik.”

Kolumn: miks on kohtulik aktivism kurjast?

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!