Ürituse plakat. Foto: Facebook

Algselt 20. juunil toimuma plaanitud Eesti “Black Lives Matter” ehk “Mustad elud loevad” üritus jääb ära, kuna koroonaviiruse vastased piirangud ei luba üle 100 inimesega avalikku kogunemist. Sellele, et üritusele oli ennast osalema märkinud lubatust kordades rohkem inimesi, juhtis avalikkuse tähelepanu Objektiiv.

Ürituse üks korraldajatest Helen Bender kirjutas Facebookis, et kuigi suur huvi ja “positiivne tagasiside” ürituse vastu on teda ja kaaskorraldajat Gätriin Hobtat “meeldivalt üllatanud ja südamest liigutanud”, ei saa üritust siiski korraldada.

“Sooviksime teha suure, ühise solidaarsusaktsiooni, kuhu oleksid oodatud kõik toetajad, kes seisavad samade väärtuste eest. Küll aga kehtivad Eestis hetkel endiselt COVID-19 eriolukorra järgsed piirangud, mis lubavad korraldada avalikus ruumis koosolekuid ja üritusi kuni 100 inimesega,” kirjutas Bender.

Seega ei saa algselt plaanitud üritus sellises vormis toimuda. “Sellest hoolimata oleme aktiivses suhtluses Terviseameti ja Politsei- ja Piirivalveametiga, et leida kitsaskohtadele lahendusi ning tuua inimesed ühise eesmärgi nimel kokku!” lisas Bender.

“Palume siiralt teie kõigi mõistvat suhtumist ning pisut ka kannatlikkust! Meie jaoks on äärmiselt oluline, et saaksime luua kõigile võimaluse avaldada toetust mustanahalistele ja vähemusgruppidele, kes igapäevaselt võitlevad oma põhiõiguste eest,” ütles Bender, lubades edasiste arengute kohta ürituse lehel infot jagada.

Objektiiv kirjutas mõne päeva eest ainsa Eesti meediaväljaandena sellest, kuidas plaanitud meeleavaldusele ennast osalema märkinute hulk ületas kordades lubatud piirmäära.

Toimetas Jaanus Vogelberg