Eesti edulugu. Foto: Bigstockphoto

Teises kvartalis teenis Eesti Energia 33 miljonit eurot puhaskasumit, mis on pea kolm korda rohkem kui mullu. Müügitulu kasvas aasta aega tagasi oleva perioodiga võrreldes aga kolmveerandi võrra, teatab riigiettevõte.

Riigi energiaettevõtte teise kvartali käibe-ja kasuminumbritest saab selgeks, et võrreldes sama ajaga eelmisel aastal kasvatas Eesti Energia müügitulu 73% ehk 416,6 miljonile eurole. Puhaskasumit pälvis ettevõte võrreldes sama ajaga 278% ja see tõusis 33,3 miljonile eurole.

Elektri jaemüük suurenes teises kvartalis Eesti Energia koduturgudel viiendiku võrra. Üle poole elektrist (58 protsenti) müüs ettevõte väljaspool Eestit ehk Soomes, Lätis, Leedus ja Poolas. Kõige rohkem (+56 protsenti) kasvas elektri jaemüük Lätis.

Ettevõtte teatel maksti aasta esimese kuue kuuga maksudena riigikassasse 63,7 miljonit eurot, mida on pea kaks korda rohkem kui 2021. aasta samal perioodil. Esimesel poolaastal maksis kontsern välja dividendid 2021. majandusaasta eest summas 55,3 miljonit eurot: 8,3 miljonit eurot Enefit Greeni väikeaktsionäridele ja 46,7 miljonit eurot Eesti Energia ainuaktsionärile ehk riigile.

Eesti Energia juhatuse esimehe Hando Sutteri sõnul on eeloleval sügisel ja talvel oodata elektrihindade edasist tõusu, sest elektrituru futuurid näitavad, et megavatt-tunni turuhind tõuseb üle 400 euro.

Sutteri hinnangul on hindade langust näha alles järgmise aasta teises kvartalis.

Põhjuseks, miks talvel oodatakse elektri turuhinna tõusu tasemeni, mis on veel mitu korda kallim kui möödunud talvel, on Sutteri sõnul Vene elektri ja gaasi kadumine siinselt turult.

Toimetas Markus Järvi