Eesti Energia peakorter. Foto: energia.ee

Eesti Energia normaliseeritud puhaskasum oli 128,3 miljonit eurot, mis on üle kolme korra suurem kui aasta varem. Kontserni müügitulu kasvas ligi 70 protsenti.

Eelmise aasta puhaskasum oli energiakontsernil 128,3 miljonit eurot, vahendab ERR. Tulemus ületab kolmekordselt üle-eelmise aasta kasumit. Eesti Energia müügitulu kasvas eelmisel aastal 69% võrra 2,2 miljardi euroni. 56% käibest teenis ettevõte väljaspool Eestit. 

Eelmisel aastal maksis Eesti Energia riigimakse ja keskkonnatasusid kokku 669 miljonit eurot, sellest otseste maksude ja aktsiisidena 124,5 miljonit eurot ja 544,4 miljonit eurot CO2 emissioonikuluna. 

Eelmisel aastal investeeris Eesti Energia ligi pool miljardit eurot, mis on ettevõtte ajaloo suurim investeering ühes aastas ja ületab üle-eelmisel aastal tehtud investeeringud pea 200 miljoni euro võrra.

Eesti elektritarbimisest tootis Eesti Energia eelmisel aastal üle 70 protsendi. Kokku tootis kontsern eelmisel aastal 6260 gigavatt-tundi elektrit, mis on 20 protsenti rohkem kui üle-eelmisel aastal. Taastuvelektri osakaal oli sellest 23 protsenti.

Toimetas René Allik